Co ciekawe zdecydowanie więcej niż ze strony powiatowej o ostatniej sesji budżetowej możemy dowiedzieć się…. z portalu, gdzie redaktorem naczelnym jest przewodniczący Rady Powiatu Marek Sokołowski. Dowiadujemy się m.in. o tym, że 55 % budżetu stanowią wynagrodzenia i pochodne od wynagrodzeń pracowników instytucji powiatowych , szkół i jednostek organizacyjnych powiatu. Strona powiatowa nie podała informacji, że wydatki inwestycyjne zaplanowano na poziomie ponad 4 milionów 200 tysięcy złotych. Planuje się m.in. przebudowę drogi w Majdowie, przebudowę mostu w Zaborowie itd. 

Z platfromy redagowanej przez przewodniczącego Sokołowskiego dowiadujemy się również ( nie ma tego w informacji na stronie powiatu), że zadłużenie Powiatu Szydłowieckiego zaplanowane zostało na poziomie 6 milionów złotych.

Przewodniczący Sokołowski wyjaśnił również powód wystąpienia Powiatu Szydłowieckiego z członkostwa w stowarzyszeniu Lokalna Grupa Działania „Na Piaskowcu”, uwarunkowane było to faktem negatywnej oceny działania grupy. Według Sokołowskiego, bo nie dowiemy się tego ze strony powiatu poruszona była również kwestia stacji PKP w Szydłowcu i przywrócenia komunikacji Szydłowca z Warszawą i Krakowem. Starosta szydłowiecki Włodzimierz Górlicki podobno obiecał podjąć działania w tym celu. 

 

Dziwne, że więcej dowiadujemy się od redaktora – przewodniczącego, a nie z oficjalnego portalu Powiatu Szydłowieckiego (?!). Być może w najbliższym czasie pojawi się bardziej szczegółowy protokół z sesji na powiatowym BIPie, ale nie oszukujmy się, kto czyta BIP ?

 

Znamy już szczegóły budżetowej sesji Rady Powiatu, a już w poniedziałek ten sam temat będzie królował na sesji Rady Miejskiej. 

fot. szydlowiecpowiat.pl

info sporządzone na podstawie: szydlowiecpowiat/portalszydlowiecki