W Oratorium św. Filipa Neri w Radomiu w piątek 17 grudnia odbyły się Eliminacje Rejonowe do jubileuszowego XX Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „STAROPOLSKIE KOLĘDOWANIE”. ”Radosne Nutki” z PSP im. Św. Jana Pawła II w Mirowie zostały nominowane do Finału w dwóch kategoriach: zespół, solistka.

Zainteresowanie uczestnictwem w wydarzeniu zawsze było duże. Na scenie prezentowali się soliści, zespoły wokalne i chóry z 36 szkół i jednostek z terenu Radomia, powiatu radomskiego, szydłowieckiego i nie tylko.

Organizatorem Jubileuszowego Festiwalu jest Komisja ds. Muzyki i Śpiewu Kościelnego Diecezji Radomskiej i Powiatowy Instytut Kultury w Iłży, a patronat nad nim objęli ksiądz biskup ordynariusz radomski Marek Solarczyk i starosta radomski Waldemar Trelka.

Eliminacje dla uczestników z diecezji: radomskiej, kieleckiej, sandomierskiej, archidiecezji warszawskiej, archidiecezji łódzkiej oraz archidiecezji lubelskiej, odbywały się w ośrodkach regionalnych w trzech kategoriach: solista, zespół , chór.

Podczas przesłuchań regionalnych Jury nominowało do Finału Festiwalu Zespół „Radosne Nutki” w kategoriach: zespół, solistka. Zespół i jego solistka Kamila Guza prezentowały na scenie dawne, staropolskie kolędy.

Finał XX Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Staropolskie Kolędowanie – Radom 2021” odbędzie się 29 grudnia w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu.

Poniżej fragment video, zapraszamy do obejrzenia, a my już dziś trzymamy kciuki.