W czwartek, 8 czerwca, odbyła się siódma edycja Festiwalu BODY w Szydłowcu. Tegoroczne wydarzenie zostało zorganizowane w ramach Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, znanej jako „Boże Ciało”. Początek imprezy miał miejsce o godzinie 18:00 na Rynku Wielkim w Szydłowcu.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji było „Daj szansę”, skupiając się na młodych ludziach w kościele. Organizatorzy podkreślali inspirację przypowieścią o bogatym młodzieńcu, w której Jezus daje mu szansę, a młody człowiek daje szanse Jezusowi na działanie w jego życiu. To właśnie ta idea stanowiła motywację do udziału w Festiwalu Body

Festiwal rozpoczął się wspólnym śpiewem i tańcem na rynku w Szydłowcu. Na scenie wystąpiła Fundacja Muzyczni i Strefa JP II z Szydłowca, a towarzyszył im utalentowany muzyk Marcin Pokusa. Ich muzyka towarzyszyła festiwalowi przez cały czas.

Podczas występów młodzież, zgromadzona pod sceną, zaprezentowała przygotowany układ choreograficzny. Ich zgrane ruchy i entuzjazm zachęcały wszystkich obecnych do dołączenia do wspólnego tańca.

O 18:30 Rozbrzmiał dzwon z wierzy kościoła fary szydłowieckiej, obwieszczający oficjalne rozpoczęcie Festiwalu Body w Szydłowcu.

Młodzież z KSM parafii w Solcu nad Wisłą zaprezentowała spektakl pt. „Kto pięknie żyje – ten pięknie umiera” o błogosławionej Karolinie Kózkównej – patronce tegorocznego festiwalu.

Biskup Marek Solarczyk, ordynariusz radomski dokonał uroczystego posłania młodzieży z diecezji radomskiej na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie.

A ks. Rafał Główczyński, znany młodym jako „Ksiądz z Osiedla” wystąpił do młodych z przesłaniem, żeby nie dać się oszukać, że nikomu na Tobie nie zależy. Całość wystąpienia księdza podczas Festiwalu Body znajdziecie w filmie Pod artykułem.

Każdemu spotkaniu młodych w Szydłowcu towarzyszy symbol, który można nosić przez cały rok. Jest on nie tylko nawiązaniem do tematyki spotkania, ale także przypomnieniem o nim. W tym roku uczestnicy otrzymali tradycyjną opaskę na rękę oraz długopis, aby móc zapisywać najpiękniejsze chwile.

Organizatorzy przygotowali również „Strefę Chillu”, w której można było odpocząć na hamaku, pufach czy leżakach.

Na zakończenie festiwalu, na placu rynku w Szydłowcu odbyła się wyjątkowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Przy wyjątkowej oprawie, za sprawą świateł i muzyki, która wprowadzała w modlitewny nastrój uczestnicy mieli szansę w zadumie adorować Najświętszy Sakrament.

Fundacja Strefa JP2 jest odpowiedzialna za organizację corocznych spotkań młodych w Szydłowcu.