Wójt gminy Orońsko Henryk Nosowski w wypowiedzi dla „Echa” stwierdził, że wybór Romana Woźniaka jest bardzo dobry rozwiązaniem dla gminy. Nosowski zaznaczył, że chciałby, aby nowy sekretarz rozpoczął pracę od 1 marca 2017 roku. 

Jeżeli tak się stanie będzie się to wiązało ze zmianą na stanowisku wicestarosty szydłowieckiego. Kto będzie nowym zastępcą starosty Włodzimierza Górlickiego? Tego jeszcze nie wiadomo, choć jakieś spekulacje już się pojawiają. Mówi się o powiatowym urzędniku, który nie jest radnym. W tym miejscu warto nadmienić, że Roman Woźniak jako sekretarz gminy Orońsko zachowa mandat radnego powiatowego. 

Sam Woźniak w rozmowie z „Echem” stwierdził, że objęcie stanowiska sekretarza będzie swoistym powrotem do źródeł, ponieważ w Orońsku rozpoczynał swoją karierę samorządową. 

Wracając do tematu wicestarosty być może wszystko wyjaśni się na najbliższej sesji rady powiatu, która już 27 lutego. Czy spekulacje krażące „po mieście” okażą się trafione nie wiadomo, a może kandydat jest w samej radzie podobnie jak to było z Romanem Woźniakiem? A może czas na kobietę? Anitę Gołosz albo Barbarę Majewską? A może na kogoś z młodszych radnych? Karola Siebyłę, Pawła Zawodnika czy Krzysztofa Rejczaka, którzy w tej kadencji są członkami zarządu powiatu? 

Czas pokaże i jeśli tylko będzie coś wiadomo damy Wam znać.