Dzięki dofinansowaniu Samorządu Województwa Mazowieckiego strefa przemysłowa będzie rozbudowywana. Rozwinięcie strefy zacznie się od rozbudowy ulicy na Leśnej.

8 lipca napisaliśmy artykuł o tym, że 7 lipca strefa przemysłowa, przy ulicy Leśnej, otrzymała wsparcie finansowe. Możecie o tym przeczytać tutaj.

Droga na ulicy Leśnej jest wyłożona kostkami brukowymi i kończy się w pobliżu dawnej BIELLI (teraz Oventrop, o czym możecie przeczytać tutaj). Są plany, alby tę drogę przebudować. Zostanie zmieniona nawierzchnia, powstaną skrzyżowania, zjazdy, chodniki, kanalizacja deszczowej oraz sieć wodociągowa. Dodatkowo na końcu ulicy powstanie plac do zawracania.

Według planu budowa ma się zakończyć w 2023 roku.

Samorząd w przetargu miał do wyboru 3 oferty od firm z Szydłowca, Mirca i Skarżyska – Kamiennej, które zaproponowały kolejno 1,8 miliona złotych, 2,5 miliona złotych i 2,4 miliona złotych. Samorząd zdecydował się na firmę „Gres”, pochodzącą z Szydłowca.

Warto przypomnieć, że strefa przemysłowa powstaje między drogą krajową S7 i stacją kolejową Szydłowiec. Teren jest przeznaczony na działalność produkcyjną, przemysłową i usługową.