W sobotę, 30 lipca odbyła się jednodniowa 2. piesza pielgrzymka z Chlewisk do Skrzyńska organizowana przez Rycerzy Kolumba działających przy parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Chlewiskach.

W pielgrzymce uczestniczyły osoby w różnym wieku, wyruszając o godz. 7:00 i pokonując w ciągu dnia trasę, która liczyła 21 kilometrów z Chlewisk do Sanktuarium Matki Bożej Staroskrzyńskiej w Skrzyńsku na której były przygotowane miejsca odpoczynku, ciepły posiłek i woda do picia. Punktem kulminacyjnym była msza święta w Skrzyńsku około godz. 14.00.

Tegorocznym patronem pielgrzymki był bł. kard. Stefan Wyszyński, który wypowiedział słowa: „Wszystkim walczącym ludziom Kościół wkłada do ręki różaniec”. To właśnie, te słowa prymasa zostały wybrane na hasło pielgrzymki.

Działania Rycerzy Kolumba, które miały już miejsce rok temu i są kontynuowane również w tym, mają na celu ponowienie tradycji pielgrzymowania do Matki Bożej w Skrzyńsku. Zobowiązali się do organizowania pielgrzymki co roku, tydzień przed Radomską Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę. Starsi parafianie z pewnością pamiętają jak kiedyś ludzie z tych terenów chodzili na odpust do Skrzyńska.

Zapraszamy do obejrzenia fragmentów z wyjścia pielgrzymki oraz wysłuchania wypowiedzi ks. Kacpra Piotrowskiego-Stajniaka.