Wczoraj (19 grudnia) około godz. 20:30 na drodze krajowej S7 w miejscowości Barak doszło do tragicznego wypadku, w którym zginął 60-letni mężczyzna z gminy Szydłowiec.

Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy przybyli na miejsce wynika, że kierujący Fiatem Doblo 22-letni mieszkaniec woj. śląskiego jadąc w kierunku Radomia potrącił przechodzącego przez jezdnię trasy S7 60-letniego mieszkańca gminy Szydłowiec. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Prokurator zarządził sekcję zwłok. Policjanci pracujący na miejscu przebadali kierującego, badanie wykazało, że był trzeźwy.

Okres zimowy to gwałtowne pogorszenie się warunków drogowych oraz słaba widoczność. Szydłowieccy policjanci apelują do kierowców o ostrożność, rozwagę i dostosowanie prędkości do warunków atmosferycznych. Zwiększyć poziom bezpieczeństwa na drodze można również poprzez stosowanie elementów odblaskowych w ubiorze pieszych i rowerzystów. Nawet niewielkie elementy odblaskowe powodują, że kierowca jest w stanie dostrzec pieszego z odległości ponad stu metrów. Pozwala to na podjęcie odpowiednio wczesnej właściwej reakcji w sytuacji zagrożenia.

sierż. Marlena Skórkiewicz

foto czytelnik