W głosowaniu udział wzięło 71 osób, które zaprezentowały podzielone zdanie. Głos na „tak” oddało 53,5 % głosujących (38 osób), a na „nie” 46.5 % czyli 33 osoby. 

Frekwencja może nie powala na kolana, warto jednak zauważyć, że był to pierwszy sondaż przygotowany dla naszych czytelników. W kolejnych liczymy na więcej. 

Rewitalizacja miasta czyli tzw. projekt kluczowy od samego początku jest projektem kontrowersyjnym. Optymiści zauważają, że tylko 20 % środków pochodzi z konta Gminy Szydłowiec, reszta to dofinansowanie z Unii Europejskiej. Pesymiści uważają, że nawet taki wkład zadłuży Szydłowiec na lata. Podział w tej kwestii dokładnie widać po naszym sondażu. 

W ramach projektu kluczowego, (który już niebawem zostanie zakończny) Szydłowiec wizualnie zmienił się bardzo. Mamy nowy budynek biblioteczno – kulturalny przy ulicy Kolejowej, odnowiony i wreszcie funkcjonujący hotel Pod Dębem, odnowiony Ratusz Miejski, odnowiony Zamek i Park Radziwiłowski, skwer staromiejski, Rynek Wielki i ul. Radomska również zmieniły swoje oblicze. Jak widać zmienia się, choć nie każdemu się to podoba. 

Zdaje się, że prawdziwą odpowiedź na sondażowe pytanie poznamy dopiero za jakiś czas. To czy rewitalizacja będzie niosła korzyści dla miasta i mieszkańców, zależy od tego jakie pomysły na promocję Szydłowca mają nasi włodarze. Przy tak dużych wydanych pieniądzach tłumaczenia, że „my się staramy, ale turyści nie chcą do nas przyjeżdżać” nie wystarczą.

Zapraszamy do kolejnych sondaży na portalu Nasz Szydłowiec.

wynikisonda1