– W wystawę włączyli się wszyscy członkowie Partnerstwa, pomagając w miarę swoich możliwości – mówi Anna Kowalska przewodnicząca Partnerstwa Piaskowiec Szydłowiecki.

Ulotki promocyjne w formie zaproszenia do Szydłowca na I Szydłowieckie Targi Piaskowca, baner reklamowy oraz transport ekspozycji z piaskowca sfinansowane były ze środków Urzędu Miejskiego w Szydłowcu. 

Kolorytu szydłowieckiemu stoisku dodały występy folklorystyczne zespołów ludowych z terenu gmin Jastrząb i Mirów. 

Bardzo trafiony gadżetem promocyjnym były osełki z piaskowca ostemplowane pieczątką Partnerstwa. 

Gminy Chlewiska oraz Orońsko przekazały materiały promocyjne, które były dostępne na stoisku.

Powiat Szydłowiecki podarował wydawnictwa, biuletyny, foldery reklamowe oraz cieszące się powodzeniem wśród dzieci koszulki z logo powiatu, kredki i puzzle. Na kieleckich Targach można było również zapoznać się z pięknymi wydawnictwami ofiarowanymi przez Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.

-W przeciągu trzech dni odwiedziła nas naprawdę ogromna liczba ludzi, którzy z zaciekawieniem oglądali i słuchali o naszym szydłowieckim piaskowcu. Podsumowując uważamy, że udział naszego Partnerstwa w Targach Kielce był bardzo udany i jest to z pewnością krok w dobrym kierunku – zakończyła Anna Kowalska.

Szydłowieckich wystawców odwiedzili podczas Targów Kielce przedstawiciele lokalnego samorządu ze starostą szydłowieckim i burmistrzem Szydłowca na czele.

{phocagallery view=category|categoryid=168|limitstart=0|limitcount=5|imageordering=5}

 

Na koniec warto jeszcze raz wspomnieć o I Szydłowieckich Targach Piaskowcach, które będą odbywały się w Szydłowcu w dniu 2 maja. Targi odbywać się będą na Miejskim Targowisku przy ulicy Wschodniej. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych przedsiębiorców, aby pokazali swoje produkty, motywem przewodnim oczywiście jest wydobycie i obróbka piaskowca, ale inne branże są również mile widziane: okna, piece, usługi remontowe, dekarze, stolarze itp. dla każdego znajdzie się miejsce. I to całkowicie za darmo!!!

Zgłaszać można się pod adresem mailowym:  biuroakka@gmail.com