Za zespołem „Radosne Nutki” wyjątkowe i pełne emocji chwile. Podczas jubileuszowej, XX edycji Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Maryjnej „Sancta Maria” w Częstochowie młodzi artyści po raz piąty mieli okazję zaprezentować swoje talenty, wspólnie wyśpiewując pieśni poświęcone Najświętszej Maryi Pannie.
Eliminacje do festiwalu odbywały się wieloetapowo. Zespół reprezentowały trzy solistki: Solomija Siczkoriz, Kamila Guza oraz Dominika Dygas. Wszystkie trzy uczestniczki zostały laureatkami festiwalu i otrzymały zaproszenie na uroczystą Galę Finałową, która odbędzie się 24 maja w Auli Papieskiej na Jasnej Górze w Częstochowie. To właśnie wtedy poznamy miejsca, jakie zajęły młode wokalistki.
Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli m.in. Wiceminister Edukacji Henryk Kiepura, Arcybiskup Metropolita Częstochowski ks. dr Wacław Depo, Przeor Klasztoru Jasnogórskiego o. dr Grzegorz Prus oraz Podprzeor Klasztoru Jasnogórskiego o. Nikodem Kilnar.
Organizatorami wydarzenia są Anna Rybowicz oraz Stowarzyszenie SANCTA MARIA, którym uczestnicy i opiekunowie dziękują za stworzenie przestrzeni do wspólnego przeżywania wiary poprzez muzykę.
Gratulujemy wszystkim laureatkom i trzymamy kciuki za finałową galę!
Foto: Festiwal Sancta Maria

