W zabawie zorganizowanej przez szydłowiecką grupę młodzieży „EventPro” udział wzięło ponad 20 – osób w różnym wieku w czterech drużynach.

Imprezę poprowadzili: Jakub Targowski oraz Marek Michalski, krakowscy studenci, pochodzący oczywiście z Szydłowca.

Do zawodów przystąpiło cztery drużyny, które mimo wszystko miały nadzieję na łatwe pytania. Tych oczywiście nie brakowało, ale zdarzały się również takie z którymi problem mogliby mieć starzy wyjadacze telewizyjnych teleturniejów wiedzy. Zabawa podzielona była na sześć rund, w których pytania były przeróżne. Dotyczyły historii, geografii, mitologii, nauk ścisłych, muzyki, filmu, a nawet Szydłowca. Nie zabrakło również zagadek dźwiękowych (muzycznych), a także takich w których wygrywał ten który był najbliżej prawidłowej odpowiedzi.

Po sześciu konkurencjach, najlepsza okazała się drużyna „AKAMI”, wygrywając poczęstunek ufundowany przez pizzerię „Pulcinella”. W skład zwycięskiej drużyny weszli: burmistrz Szydłowca Artur Ludew, Marcin Banaszczyk – redaktor naczelny portalu Nasz Szydłowiec, Ilona Mamla, Agnieszka Sobutka – Klepaczewska oraz Katarzyna Szymkiewicz. (zdjęcie zwycięskiej drużyny poniżej)

2 miejsce zajęła drużyna „Latających odkurzaczy” w skład której weszli: radny powiatowy Sławomir Nojek, jego syn Rafał i jego znajomi. Miejsce 3 zajęła drużyna „Janusze”, drużyna licealistów. A czwarte miejsce drużyna „Głodomorów”, z gimnazjalistami w składzie.

Okazuje się, że da się zorganizować zabawę w której równie dobrze będą bawić się różne grupy wiekowe, a także ludzie którzy jak niektórym się wydaje nie powinni, albo nie daliby rady bawić sie wspólnie. Żartów, uśmiechu i sympatii nie zabrakło. Oby więcej takich spotkań w Szydłowcu, spotkań które pozwalają rozluźnić się, porywalizować, a także zdobyć jakąś wiedzę…bo uwierzcie, niektóre pytania chłopcy brali chyba z „kosmosu” 🙂

Gratulacje dla grupy EventPro za zorganizowanie pierwsze „Pub Quizu” w Szydłowcu! Oby do następnego!

pubquiz2