Mimo psikusów, które płatała pogoda, chętnych do udziału w festynie nie zabrakło. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Przewodniczący Rady Miejskiej w Szydłowcu – Marek Artur Koniarczyk, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Szydłowcu – Marek Plewa, Dyrektor Zespołu Edukacji i Finansów Oświaty – Ewa Walczak, Naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Szydłowcu- Justyna Jezierska, Pełnomocnik ds. społecznych i współpracy z organizacjami pozarządowymi Urzędu Miejskiego w Szydłowcu – Jadwiga Kopycka.

Na scenie – najpierw w auli, a następnie na placu szkolnym swoje muzyczne, taneczne, aktorskie i konferansjerskie talenty prezentowali uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, gromko oklaskiwani przez zgromadzoną publiczność. Rozbrzmiewały piosenki, podziwiać można było miniatury teatralne w wykonaniu młodych artystów, pokaz mody ekologicznej, a najmłodsi uczniowie z klas 0-3 zaprezentowali się na ludowo, w programie tańców regionalnych i narodowych. Było barwnie i wzruszająco, dzieci zachwycały nie tylko zdolnościami tanecznymi, ale także przepięknymi strojami przygotowanymi przez rodziców i nauczycieli.

Każdy znalazł coś dla siebie. Uczestnicy festynu mogli zakupić tanią książkę, wziąć udział w grze losowej, kawiarenki kusiły wspaniałymi wypiekami, nie zabrakło grilla, pysznych pierogów, zdrowej żywności, a także licytacji tortu. Atrakcją dla najmłodszych było malowanie twarzy, włosów, a także oglądanie pojazdów biorących udział w ogólnopolskich wyścigach samochodowych Fiat 126p – „Maluch Trophy” oraz „Classic Auto”. Dzieci mogły porozmawiać z rajdowcami, obejrzeć zdobyte przez nich puchary, medale i dyplomy oraz wziąć udział w konkursie plastycznym z nagrodami zorganizowanym przez gości.

Dyrekcja szkoły pragnie gorąco podziękować wszystkim ludziom wielkiego serca- sponsorom festynu, rodzicom, uczniom, gronu pedagogicznemu i pracownikom szkoły- za hojność i włączenie się w organizację imprezy. Zgromadzone dzięki Państwu fundusze zostaną przeznaczone na potrzeby szkoły. Zapraszamy za rok!

swietojp2

swietojp3

swietojp4

swietojp5