Tytuł ten stanowi wyróżnienie dla szkół, które w istotny sposób przyczyniają sie do odkrywania, wspierania zdolności, zainteresowań oraz uzdolnień młodzieży. Mogą się o niego ubiegać szkoły, które mają duże osiągnięcia.

Uczniowie PG nr 1 w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu mogą pochwalić się sukcesami zarówno przedmiotowymi, jak też artystycznymi i sportowymi.

18 marca 2015 roku obchodzony był w szkole po raz kolejny „Dzień Talentów“.

Na scenie pojawili się uczniowie, którzy spełniają swoje marzenia śpiewając, recytując wiersze, czy grając w zespołach muzycznych. W placówce od kilku lat realizowana jest z powodzeniem innowacja edukacyjna tj. powoływanie klas z rozszerzonym programem nauczania języków angielskiego i niemieckiego. Młodzież z tych klas przygotowuje przedstawienia, filmy, adaptacje sztuk. W ” Dniu Talentów” przedstawiła projekt edukacyjny pod tytułem: „Mayflower – History. Historia Święta Dziękczynienia”. Gimnazjaliści obejrzeli też prezentację pt. ” Historia Unii Europejskiej”. Na scenie pojawili się również uczniowie, którzy w strojach z poprzedniej epoki przedstawili legendę „O wsi zwanej Chustki”.

Po występach estradowych przyszedł czas na prezentacje z fizyki, chemii i geografii, a także rozgrywki sportowe na hali sportowej. Należy nadmienić, że placówki, które otrzymały tytuł ” Szkoły Odkrywców Talentów” stale współpracują z instytucjami wspierającymi rozwój talentów m.in. z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji.

dzientalentow1

 dzientalentow2

dzientalentow3

dzientalentow4