Już w najbliższy weekend 1-2 sierpnia rozpoczyna się nowy sezon piłkarski Klasy Okręgowej Tymex, grupy radomskiej w której występuje Szydłowianka Szydłowiec.

W tym sezonie szczególnie będziemy czekali na derby powiatu szydłowieckiego w klasie okręgowej, ponieważ beniaminkiem tego sezonu jest Oronka Orońsko. 

Wracając do Szydłowianki warto przypomnieć, że ta nowy sezon rozpocznie pod wodzą nowego trenera, którym w listopadzie 2019 roku został Marcin Kośmicki. Nie zdążył on jednak zadebiutować jeszcze na ławce trenerskiej z powodu pandemii koronawirusa, która przedwcześnie zakończyła poprzedni sezon, który szydłowiecka drużyna zakończyła na niskim 11 miejscu. 

Trener Marcin Kośmicki zastąpił Piotra Dejworka, który odszedł do Granatu Skarżysko. Nowy szkoleniowiec to były piłkarz m.in Śląska Wrocław, Ceramiki Opoczno, Jagiellonii Białystok, Korony Kielce, Ruchu Chorzów, Górnika Łęczna. W barwach Korony Kielce rozegrał cztery mecze w polskiej ekstraklasie. W ostatnim czasie trenował młodzieżowe drużyny Czarnovii Kielce.

Przed nowym trenerem i przemeblowaną drużyną spore wyzwania. W sezonie 2020/2021 Szydłowianka ma grać lepiej i skuteczniej, a co za tym idzie zająć wyższe miejsce w tabeli niż w ubiegłym sezonie. Czy przełoży się to na awans sportowy? Zarząd klubu podchodzi do tematu ostrożnie i nie pompuje balonika. 

Z powodu pandemii koronawirusa drużyna bardzo długo nie grała, z tego też powodu i bardzo napiętego terminarza decyzją zarządu i trenera Szydłowianka nie przystąpiła do rozgrywek Pucharu Polski, chcąc jak najlepiej przygotować się do startu sezonu. 

Sezon dla Szydłowianki rozpocznie się w niedzielę 2 sierpnia meczem na wyjeździe z drużyną Zodiaka Sucha czyli tegorocznym ligowym beniaminkiem. W drugiej kolejce do Szydłowca przyjedzie kolejny beniaminek czyli Mogielanka Mogielnica. Następne dwie kolejki to mecze z drużynami, które w poprzednim sezonie były w tabeli w okolicach Szydłowianki, najpierw wyjazd do Radomia i mecz z Centrum, a potem mecz na stadionie przy ulicy Targowej z Zawiszą Sienno. Dopiero w 13 kolejce Szydłowianka zmierzy się na swoim boisku z bardzo groźnym Orłem Wierzbica, a w 14 derby powiatu szydłowieckiego w Orońsku z Oronką. Cały terminarz dostępny TUTAJ

Spoglądając na pierwsze mecze okiem kibica można by rzec, że początek wymarzony, a rywale niezbyt wymagający. Pozostaje tylko pytanie na co stać młodą drużynę Szydłowianki Szydłowiec? My naszej drużynie życzymy samych sukcesów!

W ostatnich dniach odwiedziliśmy Szydłowiankę na treningu czego efektem są zdjęcia całej drużyny, które prezentujemy Wam poniżej: 

Górny rząd od lewej: Maciej Stefański – prezes, Marcin Kośmicki – trener, Norbert Sobura, Adrian Woźniak, Dawid Ziętkowski, Cezary Zieliński, Piotr Wróblewski, Igor Nowek, Igor Pakholok, Jakub Łęcki, Damian Kozera, Kamil Czarnecki, Adam Jasik – kierownik drużyny Dolny rząd od lewej: Dawid Kaleta, Bartosz Kobel, Bartosz Kozicki, Adrian Sitek, Kamil Pilarczyk, Oskar Bartosik, Michał Duda, Wiktor Sadza, Dawid Pawelec, Dawid Glibowski. Nieobecny: Kacper Smorongiewicz

Adrian Sitek

Kamil Pilarczyk

Cezary Zieliński

Norbert Sobura

Piotr Wróblewski

Adrian Woźniak

Damian Kozera

Jakub Łęcki

Kamil Czarnecki

Dawid Pawelec

Igor Pakholok

Dawid Gibowski

Oskar Bartosik

Bartosz Kozik

Wiktor Sadza

Dawid Kaleta

Dawid Ziętkowski

Igor Nowek

Bartosz Kobel

Michał Duda

trener Marcin Kośmicki