W najbliższy weekend Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Wzorem lat poprzednich na szydłowieckim cmentarzu odbędzie się kwesta na rzecz renowacji zabytkowych nagrobków. 

Organizatorem kwesty już tradycyjnie będzie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Szydłowca. Na szydłowieckim cmentarzu jest wiele zabytkowych, wiekowych nagrobków o które należy zadbać.

Kwesta na rzecz renowacji zabytkowych nagrobków odbędzie się 1 listopada w dzień Wszystkich Świętych. Przeprowadzona zostanie przy bramach wejściowych na cmentarz od ulicy Kamiennej, w godzinach 9.00-17.00. Kwestować będą przedstawiciele przeróżnych szydłowieckich grup społecznych.

W roku ubiegłym udało się zebrać 8 349 złotych i 6 groszy, 8,20 euro i 10 rupii indyjskich.

To jednak nie jedyna kwesta, która czeka nas w najbliższy weekend. W sobotę 2 listopada w Dzień Zaduszny przy szydłowieckim cmentarzu kwestować będą strzelcy ze Związku Strzeleckiego Oddział Szydłowiec im. Henryka „Hubala” Dobrzańskiego. Będą zbierali fundusze na ekshumację „żołnierzy wyklętych”.

W niedzielę 3 listopada przy kościele św. Zygmunta w Szydłowcu odbędzie się zbiórka pieniędzy dla Weroniki Kępas, chorej na serce dziewczynki z Bieszkowa Dolnego, dla której w ostatnim czasie organizowanych jest wiele akcji charytatywnych.

Wszystkich zapraszamy do aktywnego udziału w zbiórkach.