Szydłowieccy policjanci oddali hołd asp. Michałowi Kędzierskiemu, który wypełniając do końca słowa roty ślubowania policyjnego, zginął na służbie zastrzelony przez bandytę w Raciborzu.

W piątek 7 maja punktualnie o godzinie 12.00 w symbolicznym geście w całym kraju zawyły syreny. Całe środowisko policyjne pozostaje w głębokim żalu i smutku po śmierci swojego kolegi.

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że 4 maja zginął, wypełniając do końca słowa roty ślubowania, nasz niebieski brat – młodszy aspirant Michał Kędzierski. Michał od zawsze marzył o służbie w Policji. Swoje pragnienie spełnił w grudniu 2011 roku, wstępując w nasze szeregi. Był zawsze otwarty na potrzeby innych, nigdy nie odmówił pomocy. Był też znakomitym i pewnym towarzyszem na służbie, pomocnym i gotowym poświęcić każdemu swój czas” – czytamy na stronie Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu

Aspirant Michał Kędzierski zginął na służbie z rąk przestępcy, który wycelował broń w umundurowanego policjanta i bez wahania pociągnął za spust. Postrzelonego policjanta pomimo prowadzonej reanimacji nie udało się uratować. Zginął na służbie w wieku 43 lat. Pozostawił pogrążoną w smutku rodzinę i bliskich oraz policjantów.

Dzisiaj punktualnie o 12 w Szydłowcu na placu przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji policjanci oddali hołd asp. Michałowi Kędzierskiemu.

info. sierż. szt. Marlena Skórkiewicz