Spotkanie odbyło się 19 stycznia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego. Wszystkich przybyły przywitała Irena Stolarczyk, prezes szydłowieckiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Nie zabrakło również krótkich wystąpień gości specjalnych czyli starosty szydłowieckiego Włodzimierza Górlickiego oraz burmistrza Szydłowca Artura Ludwa. Obaj panowie życzyli seniorom dużo zdrowia oraz cieszyli się z tego, że w Szydłowcu jest tak wielu aktywnych starszych ludzi. Burmistrz wskazywał uczestników noworocznego spotkania jako przykład dla młodych ludzi. 

Za część duchową odpowiedzialny był ks. dziekan Adam Radzimirski, proboszcz parafii św. Zygmunta. Ks. Adam odmówił modlitwę, złożył najserdeczniejsze życzenia i pobłogosławił seniorom. 

W dalszej kolejności przyszedł czas na łamanie się opłatkiem, a niespodziewaną oprawę muzyczną zafundowali wszysktim gościom panowie: Władysław Herka i Marian Nowak z Miejskiej Orkiestry Dętej, którzy na trąbkach zagrali kilka pięknych tradycyjnych kolęd. 

Po części oficjalnej emeryci, renciści i inwalidzi zrzeszeni w Związku oddali się wspólnym rozmowom i kosztowaniu przygotowanego poczęstunku. 

Portal Nasz Szydłowiec bardzo dziękuje, że po raz kolejny mógł uczestniczyć w tym noworocznym spotkaniu seniorów. Zapraszamy Was w większej liczbie do internetu 🙂

FOTOREPORTAŻ