Już w najbliższą niedzielę 10 czerwca na szydłowieckim Rynku Wielkim odbędzie się trzecia edycja Szydłowieckiego Marszu Życia. 

To impreza mająca na celu pomóc osobie potrzebującej pomocy ze względów zdrowotnych lub materialnych. Wcześniej organizatorzy starali się pomóc Wioli i Klaudii (dziewczyny niestety zmarły), w tym roku na pomoc drużyny Charytatywnego Szydłowca liczyć może 13-letnia Ada z Mirówka.

Ada ma zespół Aspergera i zaburzenia hiperkinetyczne (ADHD). Posiada orzeczenie o stopniu niepełnosprawności. Od kilku lat uczęszcza na zajęcia z integracji sensorycznej jak również na zajęcia z terapii grupowej. Są to zajęcia prowadzone w prywatnych gabinetach. Adrianna jest pod stałą opieką lekarską i psychologiczną. Koszty tych wizyt są wysokie. Aby skorzystać z wizyt lekarskich i zajęć z NFZ oczekuje się nawet rok. Zajęcia i spotkania ze specjalistami przynoszą widoczne rezultaty.

Adrianna, aby potrafiła funkcjonować w społeczeństwie i umiała się odnaleźć w grupie z rówieśnikami potrzebuję dalszych zajęć i wizyt u specjalistów. Lekarze, do których chodzi Ada to psycholog, psychiatra, neurolog i ortopeda. Są to wizyty prywatne.

Niedawno okazało się, że Ada ma wadę wrodzą tzw.  stopy płasko-koślawe, które wymagają operacji. Niestety wiążę się to również z wysokimi kosztami  finansowymi.

Zebrane fundusze w całości zostaną przekazane na pomoc i leczenie Ady. Serdecznie wszystkich zapraszamy!

10 czerwiec, godzina 13.00, Rynek Wielki w Szydłowcu. Podczas koncertu wystąpią znani wykonawcy muzyki disco i dance czyli: CamaSutra, Mega Dance, KoliBeer oraz lokalni artyści i uczniowie szydłowieckich szkół. Imprezę poprowadzą: Agnieszka Sobutka – Klepaczewska i Marcin Banaszczyk.

Przy okazji niedzielnego marszu warto wspomnieć jeszcze raz postać Klaudii Kozieł, dla której zorganizowana została druga edycja marszu. Na skrzynkę mailową otrzymaliśmy kilka zdjęć i krótką informację od rodziców zmarłej Klaudii, którzy wyrażają wdzięczność dla organizatorów Szydłowieckiego Marszu Życia i dla wszystkich, którzy tę akcję wsparli. Każda złotówka przekazana na rzecz Klaudii została wykorzystana do budowy domu i wykonania nowego dachu. Rodzice tą wiadomością chcieli przekazać, że pomoc którą ofiarowali ludzie dobrego serca nie została zmarnowana. Ich córka zmarła, ale marzenie Klaudii jakim był remont i przebudowa domu zostały spełnione. Z tego co wiemy do wykonania zostało jeszcze sporo prac, ale z tym państwo Kozieł muszą poradzić sobie już sami.

Poniżej załączamy kilka zdjęć domu przed remontem i po remoncie: