Czy to pieszo, czy na rowerze, szydłowieckie pielgrzymki stanowiły najliczniejsze grupy pielgrzymki radomskiej. 204 osoby przeszły pątniczą drogę na nogach, 94 osoby przejechały na rowerze. 

Ci pierwsi wyruszyli z Szydłowca już 7 sierpnia, natomiast kawaleria rowerowa kilka dni później w piątek 11 sierpnia. Razem połączyli się w niedzielę 13 sierpnia, kiedy wspólnie weszli na jasnogórskie aleje i złożyli pokłon przed Matką Boską Częstochowską. Ogólnie podczas wejścia nasz dekanat reprezentowało ponad 400 osób, ponieważ do pielgrzymów dołączyli autokary z Chlewisk, szydłowieckich emerytów i innych chętnych by wejść wspólnie na Jasną Górę.

Obie grupy i piesza i rowerowa miały swoich duchowych przewodników. Tym pierwszym przewodniczył ks. Norbert Skawiński, drugim ks. Marek Adamus – obaj to wikariusze z parafii św. Zygmunta w Szydłowcu.

Hasłem przewodnim tegorocznej pielgrzymki, już 15. z dekanatu szydłowieckiego było „Idźcie i głoście”. Nasi pątnicy codziennie przypominane mieli te właśnie słowa.

Codzienny trud, noclegi każdego dnia w innym miejscu, zmienna pogoda itp. to tylko niektóre przeszkody z którymi musieli zmagać się nasi pielgrzymi. Ale najważniejsze jest to, że pielgrzymka to prawdziwe rekolekcje w drodze, wspólna modlitwa i poczucie wspólnoty.

Już dziś zapraszamy wszystkich mieszkańców dekanatu szydłowieckiego do uczestnictwa w pielgrzymce w 2018 roku! A póki co zerknjcie do naszych obszernych relacji z tegorocznej wyprawy do Częstochowy.