Dlaczego, więc o Japonii tutaj? ano dlatego, że od jakiegoś czasu w tym pięknym kraju mamy swojego przedstawiciela z Szydłowca. Tym człowiekiem jest Jakub Piotrowski rodowity Szydłowianin, znany szerzej ze swojej działalności menagera Liquid Sanity, szefowania gabinetowi politycznemu Minister Zdrowia Ewy Kopacz, czy z kandydowania w wyborach samorządowych do rady powiatu.

Kuba niedawno wyleciał do Japonii i obecnie przebywa w mieście Nagoya. Jest tam na stypendium rządu japońskiego z zarządzania w ochronie zdrowia. Studiuje w Nagoya University.

Kuba oprócz studiowania normalnie tam żyje, w akademiku gdzie ma za sąsiadów ludzi różnych narodowości. Od obywateli Bangladeszu, Senegalu czy Iraku. To ciekawe doświadczenie w swoim życiu postanowił za namową przyjaciół opisywać na blogu. Stąd właśnie ten artykuł, aby zachęcić Was do tego byście śledzili to co nasz szydłowiecki rodak pisze i czym chce się z nami podzielić.

http://kubapiotrowski.wordpress.com/ oto adres !

Wpisy czyta się fajnie i przyjemnie, ponieważ są pisane z fajnym dystansem i poczuciem humoru, a do tego są na ciekawe tematy. Dlatego jeżeli tylko interesuje Was jak wygląda życie w Japonii i wszelakie niuanse, oraz to jak radzi sobie w tym obcym kraju Kuba zaglądajcie na Jego bloga. Oprócz treści pisanej znajdziecie tam również sporo ciekawych fotografii z codziennego życia ludności japońskiej.

Dziś gdy pytałem Go o zgodę na umieszczenie informacji na ten temat, obiecał częste wpisy, już niebawem ma opublikować swoją pracę domową, którą mu zadano.

Kuba teraz nie masz wyjścia, musisz pisać!

Sayonara!