{phocagallery view=category|categoryid=58|limitstart=0|limitcount=8|detail=5}

W ramach opłaty semestralnej słuchacze są uprawnieni do korzystania z wykładów organizowanych przez Centrum. Tematyka wykładów jest bardzo różnorodna. Szczególnym zainteresowaniem Słuchaczy cieszą się wykłady z psychologii, historii, spotkania z podróżnikami. Słuchacze uczestniczą też w zajęciach fakultatywnych z różnych dziedzin. Dotychczas uruchomione zostały fakultety z języka angielskiego, informatyki i działań plastycznych. Zajęcia fakultatywne są dodatkowo płatne, średnio 10 zł za godzinę zajęć.

W 2011 roku Słuchacze SUTW wysłuchali wielu ciekawych wykładów ilustrowanych filmami i pokazami zdjęć: dziennikarza – korespondenta wojennego Ryszarda Bilskiego pt. „Bałkany”, pisarki i dziennikarki Bogny Wernichowskiej z Krakowa pt:”Osobliwości dawnego Krakowa”, dziennikarki i podróżniczki Marzeny Kądzieli pt. „Patagonia – kraina wiatru i lodu” oraz „Etiopia” i „Radżastan kraina miłości” ,Lidii Szarek z Krakowa pt. „Fengshui – psychologia przestrzeni”, ks.dr Marka Dziewieckiego pt.”Kim jest człowiek?” oraz „Skąd się bierze cierpienie i jak sobie z nim radzić”, podróżnika i dziennikarza Piotra Kutkowskiego pt. „Republika Mnichów Athos” oraz „Syria – kolebka …chrześcijaństwa”.

Zorganizowane zostały też wyjazdy do Teatru Powszechnego im. J.Kochanowskiego w Radomiu oraz do Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Słuchacze uczestniczyli również w zajęciach z języka angielskiego, informatyki i plastyki.

W planach działań Uniwersytetu w V Semestrze (marzec – czerwiec 2012 roku) oprócz wykładów i fakultetów są: wyjazd do teatru, wycieczka krajoznawcza, udział w wernisażach, koncertach i różnego rodzaju działaniach kulturalnych organizowanych przez Szydłowieckie Centrum Kultury i Sportu – Zamek.

Rekrutacja prowadzona będzie do dnia 29 lutego 2012 roku.

Informacje, zapisy: Szydłowieckie Centrum Kultury i Sportu – Zamek, sekretariat I piętro, tel. nr 48/6171029, 48/6170296, p. Ilona Jaworska, e-mail:sekretariat@sckzamek.pl

V semestr zajęć zainaugurujemy 1 marca, w czwartek, o godzinie 17.oo w Bibliotece SCKiS – Zamek WERNISAŻEM wystawy fotograficznej pt. „KANADA” i spotkaniem z jej autorem Zbigniewem Staniszewskim.

Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w spotkaniach Szydłowieckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku