Klub Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Powiatu złożył do przewodniczącego Rady Powiatu Romana Woźniaka wniosek o zwołanie Sesji Nadzwyczajnej.

Sesja ma być zwołana w sprawie stanowiska Rady Powiatu w przedmiocie potrzeby stacjonowania w powiecie Specjalistycznego Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Oprócz radni wnoszą również o informacje dotyczące funkcjonowania Starostwa Powiatowego oraz jednostek organizacyjnych Powiatu podczas pandemii Covid-19.

Likwidacja karetki tzw. typu S, zamknięty urząd, problemy w załatwieniu urzędowych spraw, to zgłaszane przez mieszkańców tematy, które bulwersują opinię publiczną” – czytam na profilu „Kurier Szydłowiecki” prowadzonym przez szydłowieckie środowisko PiSu.

Poniżej porządek obrad, który proponują radni powiatowi z Prawa i Sprawiedliwości.

Jeszcze nie wiadomo jakie będzie stanowisko przewodniczącego Woźniaka i czy Sesja Nadzwyczajna w tych sprawach zostanie zwołana. Jeżeli do tego dojdzie z pewnością Was poinformujemy.

W ostatnim czasie również portal „Nasz Szydłowiec” wysłał kilka zapytań do Starosty Szydłowieckiego i Zarządu Powiatu w sprawie likwidacji karetki „S”. O zadanie tych pytań prosili nas mieszkańcy, którzy nadal niepokoją się zaistniałą sytuacją. Niebawem spodziewamy się odpowiedzi na poniższe pytania:

  1. Co zrobił Starosta Szydłowiecki i Zarząd Powiatu, aby utrzymać karetkę “S” w Szydłowcu? Jeżeli nie zrobił nic to dlaczego? A jeżeli były wykonane jakieś ruchy to jakie? 
  2. Czy Starosta Szydłowiecki i Zarząd Powiatu czynią jakiekolwiek kroki, aby karetkę “S”dla Szydłowca przywrócić? Jeżeli tak, to jakie? Jeżeli nie to dlaczego? 
  3. W lipcu 2020 roku opublikowana została informacja o zakupie nowej karetki za 400 tysięcy złotych. Czy ta karetka już pracuje? czy to właśnie ta, która ma być w Orońsku? Jeżeli tak to kiedy możemy spodziewać się karetki stacjonującej w Orońsku?