Wszyscy oczekiwali w tych wyborach debaty kandydatów na burmistrza. O tej niedoszłej dyskusji powiedziano już chyba wszystko i wszyscy pewnie żałują, że do niej nie doszło. Jak już wcześniej wspomniałem kilkunasto minutową namiastkę debaty mieliśmy podczas spotkania środowisk Cechu Rzemiosł Różnych. Jednak do takiej prawdziwej debaty „na śmierć i życie”, „do krwi” nie doszło.

Było blisko…ale nie udało się.

W pierwszej turze wysyłając zaproszenia do wszystkich kandydatów do udziału w programie „Twarzą w Twarz” pozwoliłem sobie wspomnieć o pomyśle organizacji debaty, a także poprosiłem by każdy ustosunkował się do tego pomysłu. Fakt jest taki, że z całej piątki na temat debaty odezwał się tylko Artur Ludew. Andrzej Jarzyński i Sławomir Nojek przyjęli propozycję udziału w programie, ale o debacie nie było dyskusji. Agnieszka Górska i Wiktor Cielecki nie chcieli w ogóle rozmawiać. Brak odpowiedzi faktycznie może oznaczać odmowę, ale przyznam się szczerze, że sam nie dopilnowałem, nie naciskałem, tym bardziej, że w między czasie pojawiło się info o niespodziewanej debacie o której wspomniałem wyżej. Trzeba być jednak sprawiedliwym, że żadnych oficjalnych rozmów na temat debaty nie było z nikim. 

W drugiej turze naciskany przez czytelników i mieszkańców Szydłowca, wziąłem się za organizację debaty bardziej profesjonalnie. Zacząłem wymuszać na kandydatach reakcję i po kilku dniach otrzymałem odpowiedzi. Zgoda od Andrzeja Jarzyńskiego i brak zgody od Artura Ludwa. Szkoda. Mimo namawiania Artur Ludwe nie zgodził się, wysyłając oczywiście stosowne oświadczenie. Żal mam największy do siebie, ale chęci do rozmowy na różnych etapach kampanii odczuwalny był z obu stron.

Jedyna formą debaty, rozmowy, którą udało się zrobić i można porównać obu kandydatów w tym jak się prezentują i jakie mają plany na przyszłość przedstawiam w programie „Twarzą w Twarz”, który poniżej możecie obejrzeć. Odcinki z Andrzejem Jarzyńskim i Arturem Ludwem.

W niedzielę 30 listopada dokonamy wyboru, kto będzie włodarzem miasta przez kolejne cztery lata. Jednego możemy sobie życzyć wybierzmy dobrze i niech wygra lepszy, ten z większym poparciem. Portal Nasz Szydłowiec ktokolwiek nie wygra drugiej tury, będzie uważnie przyglądał się burmistrzowi Szydłowca i już dziś mogę zapewnić, że burmistrz Szydłowca będzie częstym gościem w naszych artykułach. Negatywnie lub pozytywnie, ale to już zależy tylko od zwycięzcy!

 

 ANDRZEJ JARZYŃSKI rozmowa

ARTUR LUDEW rozmowa