Temat ważny do poroszuenia, wszak mówi się o takiej radzie od wielu lat, a jednak pytanie nie cieszyło się zbyt dużą popularnością wśród czytelników. Oddano raptem 46 głosów, a jedynie 26 głosów było za tym by takie rady utworzyć. 18 było przeciwnych, a 2 osoby nie miało w tej sprawie zdania.

Mimo wszystko zdaje się, że takie gremia warto byłoby powołać. W wielu miastach podobne rozwiązania bardzo dobrze się sprawdzają. Dają możliwość wypowiedzenia się i aktywizowania się ludziom starszym, jak również młodym. W Szydłowcu daje się wyczuć potrzebę decydowania, potrzebę wspólnoty, potrzebę nazwania miasta naszym miastem, a nie miastem władzy.

W rozmowach da się usłyszeć zarzuty braku współpracy na lini włodarze – mieszkańcy. I coś w tym z pewnością jest. Miejmy nadzieję, że nowe władze, które zostaną wybrane 16 listopada zwrócą uwagę na te potrzeby. O wiele sprawiedliwiej byłoby nawiązać taką współpracę z przedstawicielami lokalnej społeczności.

Wyniki sondażu nie mówią jednoznacznie o zapotrzebowaniach, ale nie zapominajmy, że to tylko jakaś tam forma zabawy. Nie można jednak wykluczyć, że może właśnie takie są nastroje w tej sprawie, być może mieszkańcy jednak nie chcą takiej rady, myśląc, że i tak nic to nie zmieni. Czas pokaże. Niektórzy kandydaci obiecują powołanie takich rady. Zobaczymy.

WYNIKI