Marcin Kośmicki trenerem Szydłowianki Szydłowiec jest od roku. Jego zatrudnienie zostało ogłoszone 13 grudnia 2019 roku.

Już kiedy był zatrudniany przedstawiany był przez Tomasza Hebdę dyrektora ds. sportowych Szydłowianki, jako bardzo ambitny szkoleniowiec.

Wówczas był po stażu trenerskim w niemieckim VFL Wolfsburg, klubie niemieckiej Bundesligi. W regionie świętokrzyskim znany był z dobrej pracy z młodzieżą, przed rozpoczęciem pracy w Szydłowiance prowadził młodzieżowe drużyny Czarnovii Kielce.

W Szydłowiance, również pracuje z wieloma młodymi piłkarzami stąd też u naszego trenera ciągła chęć doskonalenia swojego warsztatu.

Nie można stać w miejscu, trzeba się rozwijać. Piłka nożna to sport, który wciąż się rozwija, dlatego trener musi być na bieżąco. Musi zdobywać wiedzę, aby później przekazać ją swoim zawodnikom. Zależy mi, aby Szydłowianka się rozwijała, dlatego śmiało mogę powiedzieć, że staże trenerskie w których uczestniczę są zarówno z korzyścią dla mnie jak i dla klubu” – powiedział portalowi „Nasz Szydłowiec” trener Marcin Kośmicki.

Od 30 listopada do 6 grudnia Marcin Kośmicki (trener UEFA B) odbył staż w Stali Mielec, beniaminku polskiej Ekstraklasy. Trenerem mieleckiej drużyny jest jeden z czołowych polskich szkoleniowców Leszek Ojrzyński (trener UEFA-Pro), były trener m.in Korony Kielce, Górnika Zabrze czy Wisły Płock. Przez cały tydzień Marcin Kośmicki brał czynny udział w odbytych jednostkach treningowych drużyny seniorów Stali Mielec.

Zdajemy sobie w klubie sprawę, że mamy młody zespół. Najmłodszy w radomskiej Klasie Okręgowej, ale nas to tylko cieszy. Wiem, że Ci chłopcy najlepsze jeszcze mają przed sobą. Wiem, że potrafią grać dobrze w piłkę, a czas działa zdecydowanie na ich korzyść. Jestem przekonany, że dobrą pracą na treningach sprawią, że sympatycy Szydłowianki będą jeszcze nie raz zadowoleni ze swojej drużyny” – dodał Marcin Kośmicki, trener Szydłowianki Szydłowiec.

Marcin Kośmicki ma 43 lata i jest byłym piłkarzem m.in: Śląska Wrocław, Ceramiki Opoczno, Jagiellonii Białystok, Korony Kielce, Ruchu Chorzów, Górnika Łęczna. W barwach Korony Kielce rozegrał cztery mecze w polskiej ekstraklasie.

Szydłowianka Szydłowiec po rundzie jesiennej radomskiej Klasy Okręgowej zajmuje 9 miejsce w tabeli (na 18 drużyn), ze stratą siedmiu punktów do ligowego podium. Na 17 rozegranych spotkań, nasza drużyna zanotowała 7 zwycięstw, 4 mecze zremisowała, a 6 zakończyło się porażką. Strzeliliśmy 34 gole, tracąc 22. Rozgrywki radomskiej Klasy Okręgowej planowo mają zostać wznowione w weekend 13-14 marca 2021 roku. Nasza drużyna pierwszy mecz po zimowej przerwie rozegra na własnym boisku, a jej przeciwnikiem będzie jedna z gorszych drużyn ligi – Zodiak Sucha.