Licznie zgromadzeni wierni ucieszyli proboszcza księdza dziekana Adama Radzimirskiego.

Uroczystość rozpoczęły podziękowania składane księżom pracującym w parafii przez przedstawicieli różnych grup: dziecięcych, młodzieżowych, modlitewnych, oazowych, szkolnych itp. Było to okazanie wdzięczności duszpasterzom w dniu ich święta.

Mszę koncelebrowało czterech księży: proboszcz Adam Radzimirski i wikariusze: Witold Witasek, Andrzej Kania oraz Krzysztof Nowosielski.

 

Ksiądz dziekan Adam Radzimirski w kazaniu mówił m.in tak:

„Cieszę się, że tak licznie dziś przybyliście do naszego szydłowieckiego wieczernika. Przyszliście obchodzić pamiątkę ustanowienia Eucharystii. Musimy pamiętać, że Jezus Chrystus pozostał wśród nas w małej okruszynie chleba i żeby być blisko naszego Pana przynajmniej w czasie Wielkanocnym warto nakarmić się jego ciałem.

Niezmiennie musimy zadawać sobie pytanie: czym dla mnie jest Eucharystia?

Ten dzień jest również ważny dla nas, dla kapłanów. Dziękujemy wam za szczerze życzenia w dzień ustanowienia sakramentu kapłaństwa. To nie przypadek, że oba te sakramenty Pan Jezus ustanowił w jednym czasie, bo bez kapłanów nie ma Eucharystii i na odwrót. Oba sakramenty są wielkim darem od Boga dla człowieka. 

My słabi, grzeszni ludzie, kapłani prosimy Was dziś o modlitwę. Tym bardziej, że dziś zewsząd słychać że kościół się sypie, że z kościoła nic już nie będzie. I racja kościoł się sypie, bo tworzą go ludzie słabi i grzeszni, ale to od nas zależy czy ten kościół przetrwa. Nie słuchajmy tych co nic nie robią, a tylko krytykują i wytykają błędy, bo wytykając błędy ludziom wierzącym sami ukrywają swoje grzeszki. My chociaż jesteśmy grzeszni, chcemy budować swój dom na skale, a tą skałą jest Chrystus. Dziękujemy za wspaniałego papieża Franciszka, dziękujmy za swoich biskupów, dziękujcie za swoich czterech kapłanów. My obiecujemy się za Was modlić.”

 

Uroczystą msze zakończyło przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „Ciemnicy”. Adoracja odbywała się dziś do 21.oo, jutro rozpocznie się o 6.oo i potrwa do późnych godzin nocnych. 

Jutro Wielki Piątek , drugi dzień Triduum Paschalnego upamietniający śmierć Jezusa Chrystusa. Wielki Piątek to dzień zadumy, skupienia i powagi. 

Od godziny 16.30 – Droga Krzyżowa, Liturgia Słowa i Adoracja Krzyża

{phocagallery view=category|categoryid=164|limitstart=0|limitcount=6|imageordering=5}