„TVP Info w Twoim mieście” to wakacyjna akcja Telewizji Polskiej. Ze swoimi kamerami ekipa telewizyjna odwiedziła podczas wakacji wiele miejsc w Polsce. 10 sierpnia program nadawany był na żywo z Szydłowca!

TVP w Szydłowcu pojawiło się już kilka dni wcześniej, aby nagrać wiele ciekawych fragmentów. Punkt kulminacyjny rozpoczął się jednak w sobotę rano na terenie szydłowieckiego zamku i parku Radziwiłłów. To tam prowadzący program „TVP Info w Twoim mieście” czyli Elżbieta Żywioł i Karol Gnat spotkali się z wieloma ciekawymi osobami. O zamku opowiadała dyrektor SCK „Zamek”, na schodach muzealnych zagrała Miejska Orkiestra Dęta, a w parku zaśpiewali Guzowianki i senioralny zespół „Fantazja”.

Następnie akcja przeniosła się na szydłowiecki Rynek Wielki, gdzie ekipa telewizyjna zaprezentowała kolejnych przedstawicieli ziemi szydłowieckiej. Była młodzież, byli karatecy, byli miłośnicy starych aut, był Darek Grudzień z Azylu P., była Zuza Gadowska i Fundacja Strefa JP2.

To z pewnością nie wszyscy, którzy pojawili się w sobotę na ekranach widzów w całym kraju i na świecie.

Szydłowiec został przez TVP Info naprawdę pięknie zaprezentowany. Promocja miasta na naprawdę wysokim telewizyjnym poziomie. Oby przełożyło się to na częstsze odwiedzanie naszego urokliwego miasteczka i przepięknych okolic.

Poniżej przedstawiamy Wam naszą fotorelację z wizyty ekipy TVP Info, oraz fragmenty video, które udało nam się zarejestrować zza kulis telewizyjnej pracy.