Jak dowiedzieliśmy się od ks. Andrzeja Kani, obecnego proboszcza Parafii pw. św. Teresy w Ruskim Brodzie już w najbliższą niedzielę 4 lutego odbędzie się tam uroczystość odsłonięcia tablicy poświęconej ks. Witoldowi Witaskowi poprzedniemu proboszczowi tamtej parafii. 

Piszemy o tym dlatego, że ks. Witold zapisał się dużymi literami w historii Szydłowca. Był wspaniałym duszpasterzem, uwielbianym przez młodzież i parafian w parafii NNMP w Szydłówku, a potem w parafii św. Zygmunta w Szydłowcu.

Niestety choroba przedwcześnie zabrała nam ks. Witaska, ale najbliżsi o nim pamiętają. Tym bardziej, że już 5 lutego 2018 roku czyli dzień po odsłonięciu tablicy w Ruskim Brodzie przypada 1. rocznica śmierci kapłana.

Na uroczystości zaprasza obecny proboszcz parafii w Ruskim Brodzie ks. Andrzej Kania (niedawno również wikariusz w parafii św. Zygmunta w Szydłowcu).

Tablica zostanie odsłonięta w murach kościoła w parafii w której ks. Witold pracował przez ostatnie 2,5 roku życia. Początek uroczystości o godzinie 15.oo, a na uroczystość złożą się: koronka do Miłosierdzia Bożego, Msza Święta, poświęcenie i odsłonięcie tablicy pamiątkowej oraz wspólny posiłek w plebanii.

Ufam, że nasza  modlitwa przed Bogiem przy relikwiach św. Teresy, spotkanie  z kolegami rocznikowymi Witolda i rodziną, pozwoli nam przez wspólne wspomnienia i refleksje przywołać osobę i pracę księdza Witka. Z nadzieją na spotkanie oraz chrześcijańskim i kapłańskim pozdrowieniem – proboszcz parafii w Ruskim Brodzie ks. Andrzej Kania.

Mamy również dla Was przypomnienie ks. Witolda Witaska i jego jedno z wielu błogosławieństw kiedy pracował w parafii św. Zygmunta