W roku kanonizacji nauka Świętego i przykład jego życia przemawiać będą do nas szczególnie silnie, czyniąc ten Dzień Papieski wyjątkowym. Tradycyjnie będziemy także łączyć się duchowo z Ojcem Świętym. W tym roku nasza modlitwa wesprze papieża Franciszka w jego trosce o Kościół, świat i każdego człowieka. Organizacją tego wydarzenia zajmuje się Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” we współpracy ze „Stowarzyszeniem Absolwentów Dzieło”, wspierana także przez podmioty zrzeszone w Ogólnopolskim Komitecie Organizacyjnym Dnia Papieskiego.

Istotnym elementem obchodów Dnia Papieskiego jest jego wymiar charytatywny. Corocznie organizowana zbiórka pieniędzy jest odpowiedzią na wezwanie Ojca Świętego do solidarności z ubogimi. Środki zebrane podczas zbiórki zasilą fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspierającej aktualnie 2500 młodych, zdolnych ludzi, pochodzących z niezamożnych rodzin, z wiosek i niewielkich miast. Fundacja umożliwia swoim podopiecznym rozwijanie talentów i zdobywanie wymarzonego wykształcenia w najlepszych placówkach w Polsce. Przykościelna i publiczna kwesta na stypendia edukacyjne jest realizacją papieskiego wołania o „nową wyobraźnię miłosierdzia”.

Od kilku lat również nasze miasto włącza się w obchody Dni Papieskich. Tego dnia mija również pierwszy rok działalności Strefy JP2 – Centrum Młodych

Zapraszamy również do uczestnictwa w przygotowanych przez SJP2 przedsięwzięciach na ten dzień: 8.30 – Rozpoczęcie i otwarcie wystawy pt. „Od roku ze Świętym” 9.45 – tańce lednickie 11.30 – Urodzinowa gratka Strefy JP2, czyli słodka chwila z tortem 12.45 – Flesh mob „List do Wujka” 17.30 – Różaniec według Świętego 18.00 – Msza św. Z prośbą o wstawiennictwo Jana Pawła II 19.00 – UROCZYSTY KONCERT „ŚWIĘTYMI BĄDŹCIE” 20.30 – ISKRA ŚWIĘTOŚCI DO WUJKA WOJTYŁY

Organizatorem tegorocznych obchodów Dnia Papieskiego jest Strefa JP2 – Centrum Młodych we współpracy z Urzędem Miejskim w Szydłowcu i Parafią św. Zygmunta Króla w Szydłowcu. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objęli ks. kan. Adam Radzimirski – dziekan Dekanatu szydłowieckiego oraz Andrzej Jarzyński – burmistrz Szydłowca. Portal Nasz Szydłowiec zajmie się obsługą medialną.