Burmistrz (jeszcze jako kandydat) mówił o szydłowieckim zalewie w programie „Twarzą w Twarz” w którym pytał go o to Marcin Banaszczyk, mówił także w swoim spocie wyborczym i co oczywiste także w swoim programie wyborczym.

Portal Nasz Szydłowiec chciał w najbliższym czasie zapytać burmistrza o sprawę zalewu, ale burmistrz nasze pytanie wyprzedził i udał się dziś do Zwolenia, by zobaczyć postępy prac przy rozbudowie i modernizacji obiektu właśnie w Zwoleniu. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie na facebooku: „…podobna inwestycja planowana jest w Szydłowcu, dlatego warto korzystać z doświadczenia włodarzy Zwolenia…”.

Póki co z wiadomych względów nie wiemy, kiedy i czy w ogóle uda się rozpocząć prace przy modernizacji szydłowieckiego zalewu, ale cierpliwie będziemy czekać na więcej szczegółów w tym temacie. Cieszy jednak fakt, że poczynione zostały pierwsze ruchy w tym temacie.

Przypomnijmy, że w programie wyborczym burmistrza Ludwa punkt dotyczący zalewu był bardziej rozbudowany. Cytujemy całość:

  1. Modernizacja zalewu oraz zagospodarowanie terenu wokół niego, co umożliwi realny rozwój turystyki. W perspektywie wybudowanie ośrodka z zapleczem restauracyjnym kręgielnią, siłownią i gabinetami odnowy biologicznej. Budowa  skate-parku, amfiteatru, siłowni na powietrzu, parku linowego, domków rekreacyjnych oraz wytyczenie alejek dla pieszych.

Jak myślicie? Kiedy doczekamy się nowego zalewu, ośrodka, siłowni, skate-parku itp.?

fot. Szydłowiec – facebook Urzędu Miejskiego

ludewzwolen1