Megitza, Małgorzata Babiarz, jest uznana za objawienie i koncertową rewelację. Swą karierę muzyczną rozpoczęła w 2008 roku w Chicago. Od tego czasu Megitza zagrała setki koncertów i wydała 5 płyt / „Boleritza” – 2008, „Legenda” – 2012, „Megitza” – 2012, „Dobra nowina” – 2013, „MAK” – 2013 /.

Wokalistka jest obdarzona niezwykle silną osobowością, charyzmą, ogromnym talentem muzycznym oraz nieziemską góralsko – cygańską urodą, posiada dar kreowania więzi z publicznością podczas swoich koncertów. Od śpiewu, przez radość, ku wzruszeniu. Megitza komponuje oraz gra na kontrabasie. Ma własny, wyrazisty i bardzo oryginalny styl. W repertuarze znajdziemy głównie autorskie kompozycje Małgorzaty – porusza się w nurtach muzyki etnicznej, stylistyce bałkańskiej, góralskiej oraz romskiej.

Po koncercie pierwszego gościa tegorocznej edycji imprezy, nad szydłowieckim zalewem zrobi się tajemniczo i baśniowo. A wszystko to za sprawą Teatru Poezji i Muzyki „U Radziwiłła”, który specjalnie na ten wieczór przygotował plenerowe sobótkowe widowisko pt. „HEJ ŁADO, KUPAŁO” , które zakończy puszczanie wianków i pokaz sztucznych ogni.

Drugi gość tegorocznych WIANKÓW to formacja dobrze znana w Szydłowcu dzięki założycielowi zespołu Darkowi Grudniowi, który jest jednocześnie kompozytorem większości utworów zespołu. Mowa oczywiście o kapeli Full Blackstone. Obok Darka skład formacji tworzą: wokalista Adam Rodek, perkusista Marcin Gajewski oraz gitarzyści – Jacek Gruszka i Łukasz Sieczka. W obecnym składzie zespół działa od 2010 roku. W programie koncertu na pewno nie zabraknie ich dobrze znanych piosenek „7 snów” i „Znasz mnie”.

Serdecznie zapraszamy Państwa również do udziału w LOTERII WIANKOWEJ. Spośród wszystkich tych którzy przyjdą w sobotę z wiankami rozlosowana będzie nagroda niespodzianka. UWAGA – wianek musi być umocowany na styropianie aby mógł swobodnie pływać, mile widziana będzie również świeczka aby go było z daleka widać. Zgłoszenia wianków przyjmowane będą do godz. 21.00.

21 czerwca 2013 r., godz. 20.00 – ZALEW, Szydłowiec, ul. Folwarczna.