Młodzi licealni artyści dwukrotnie wychodzili tego dnia na scenę, w południe swoje umiejętności i piękną poezję ks. Twardowskiego przedstawili swoim kolegom, nauczycielom i dyrekcji szydłowieckiego „Sienkiewicza”. Wieczorem natomiast pojawiła się rodzina oraz przyjaciele artystów, a także Ci miłośnicy poezji, którzy nie mogli przybyć wcześniej. 

Podczas spotkania z ks. Janem Twardowskim wyrecytowana została ogromna ilość jego wierszy, a ku zaskoczeniu słuchaczy, kilka z wierszy zostało nawet … zaśpiewane. 

Po zakończeniu swoją pasją do poezji ks. Twardowskiego podzielił się z zebranymi pan Adam Kowalski, który przedstawił kilka ciekawostek z życiorysu bohatera wieczoru, a  także odczytał swój ulubiony wiersz na pt. „Spowiedź”. Ks. Andrzej Kania został natomiast poproszony o odczytanie wiersza pt. „Kapłaństwo”.

Na zakończenie magicznego wieczoru z poezją „Wielkiego poety małych słów” ks. Jana Twardowskiego wszyscy zostali zaproszeni do oglądania wystawy przygotowanej przez pana Adama Kowalskiego.

Jan Jakub Twardowski (ur. 1 czerwca 1915 w Warszawie, zm. 18 stycznia 2006 w Warszawie) – ksiądz rzymskokatolicki, prałat honorowy Jego Świątobliwości, polski poeta, przedstawiciel współczesnej liryki religijnej.