Jakiś czas temu podana została informacja, że od 2022 roku dyrektorem Szydłowieckiego Centrum Kultury „Zamek” nie będzie już Małgorzata Bernatek. Z dniem 28 marca 2022 roku kończy się jej 35 – letnia praca w roli dyrektora.

W ostatnich tygodniach wśród opinii publicznej trwał ranking nazwisk, kandydatów na nowego dyrektora (jak to zwykle bywa w takich przypadkach). Wymieniało się pracowników Zamku, osoby które aktywnie działają w stowarzyszeniach. Ostatnio dotarła do nas informacja, że będzie to osoba z zewnątrz. Pochodząca z Szydłowca, ale od lat mieszkająca i pracująca poza miastem.

Nowym dyrektorem Szydłowieckiego Centrum Kultury „Zamek” będzie Edyta Ziętkowska – Gawor. 

Nie jest to jeszcze informacja oficjalna, ale wszystko wskazuje na to, że tak właśnie będzie. Do spełnienia pozostało jeszcze kilka procedur. Urząd Miejski w Szydłowcu czeka na opinie stowarzyszeń działających przy Szydłowieckim Centrum Kultury „Zamek”, które mają dotrzeć najpóźniej do 15 marca. Następnie nowa dyrektor SCK „Zamek” będzie musiała przedstawić plan działania zarówno finansowy, jak i ten związany z działalnością kulturalną.

Z naszych informacji wynika, że to tylko formalność, a Edyta Ziętkowska – Gawor nowym dyrektorem Szydłowieckiego Centrum Kultury – Zamek będzie od 29 marca 2022 roku. 

Z nową dyrektor o jej planach postaramy się porozmawiać jak tylko otrzyma oficjalną nominację na to stanowisko.

Edyta Ziętkowska – Gawor, pochodzi z Szydłowca, prywatnie żona Dominika Gawora prezesa i założyciela Akademii Piłkarskiej Szydłowiec, osobiście również zaangażowana w działalność APSZ, od początku jej powstania członek zarządu. Zamieszkała w Warszawie, tam też pracowała. Ostatnio jako Marketing Manager w firmie Mecconti. Wykształcenie wyższe zdobywała w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, uzyskując tytuł inżyniera na kierunku Technologia żywności i żywienia (info z Linkedin)

W swoim profilu na Linkedin napisała o sobie:

Jestem specjalistą z wieloletnim doświadczeniem w pracy w Polsce i za granicą w środowisku międzynarodowym. Jako menedżer w firmie produkcyjnej z dziedziny biotechnologii zdobyłam doświadczenie w sprzedaży, marketingu oraz zarządzaniu zespołem. Nadzorowałam oraz brałam czynny udział w procesie projektowania i rozwoju produktów. Mam doświadczenie w tworzeniu i administracji stron internetowych oraz prowadzeniu profili społecznościowych firmy i stowarzyszenia, którego jestem współzałożycielem.

foto główne: Linkedin