Finał Szlachetnej Paczki czyli tzw. „Weekend cudów” już 7-8 grudnia 2019 roku! Po raz kolejny obdarowane zostaną również rodziny z terenu szydłowieckiego.

Wolontariusze szydłowieckiego zespołu „Szlachetnej Paczki” od kilku tygodniu spotykają się z rodzinami. Poznają ich życie codzienne, rozmawiają, szukają możliwości wsparcia dla nich, dają nadzieję i otuchę.

16 listopada na stronie www.szlachetnapaczka.pl otwarta zostanie „baza rodzin” w której znajdą się również te rodziny wytypowane przez szydłowieckich wolontariuszy. Po otwarciu bazy każdy będzie mógł wybrać rodzinę, którą chce wesprzeć, skrzyknąć się i przygotować paczkę wspólnie z przyjaciółmi.

W tym momencie najważniejsze jest znalezienie darczyńców dla rodzin, które wymagają wsparcia.

Szukamy ludzi wielkich serc. Każdy ma takie, ale często o tym nie wie. Dajmy szansę innym, tym którzy z różnych losowych powodów znaleźli się w trudnej sytuacji” – apeluje Ryszard Dudek, lider Szlachetnej Paczki, rejon Szydłowiec.

W tym roku szydłowieccy wolontariusze Szlachetnej Paczki postanowili opowiedzieć o idei „paczki” w szydłowieckich szkołach. Dziś (4.11.2019) odbyło się spotkanie w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego, na środę 6 listopada zaplanowane jest spotkanie w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II. Niewykluczone, że wolontariusze pojawią się również w innych placówkach.

Podczas dzisiejszego spotkania: Ryszard Dudek, Lidia Ziółkowska oraz Marek Staniek mówili o tym, czym jest „mądra pomoc”, którą stara się nieść Szlachetna Paczka. Mówili o tym, że darczyńcy w tym całym systemie są najważniejsi. Opowiadali historie konkretnych rodzin, które spotykali podczas poprzednich edycji. Były to historie trudne, ale z happy endem.

Zachęcali uczniów do wolontariatu w przyszłości, ale także do przygotowania prac plastycznych, które będzie można obejrzeć podczas finału akcji, a najlepsze trafią do darczyńców, którzy wspomogą rodziny z rejonu Szydłowiec.

„Weekend cudów” już 7-8 grudnia, a magazyn główny w tym roku zlokalizowany będzie w szydłowieckim zamku.

Zachęcamy wszystkich potencjalnych darczyńców do kontaktu z wolontariuszami Szlachetnej Paczki lub bezpośrednio z jej szydłowieckim liderem Ryszardem Dudkiem, pod numerem telefonu: 733 189 887

Dobro wraca!