Warto przypomnieć, że kilka tygodni wstecz karatecy z Szydłowca gościli w w/w ośrodku dzieląc się wiedzą na temat karate, mówiąc o zasadach FairPlay obowiązujących wśród trenujących i walczących na macie, oraz zaprezentowali w skrócie na czym polega trening karate.

Nie trzeba było długo czekać kiedy to wychowawcy z ośrodka wychowawczego oraz ich wychowankowie korzystając z zaproszenia trenera i prezesa szydłowieckiego klubu odwiedzili naszych karateków biorąc udział w treningu.

Trening rozpoczął się od dokładnego rozgrzania wszystkich grup mięśniowych i stawów. Następnie wykonywane były techniki (kihon), praca na tarczach, po czym ćwiczący dobrali się w pary, by wspólnie pracować nad poprawną techniką kopnięć, uderzeń, bloków oraz spróbować sił w krótkich sparingach. Końcowy etap  polegał na chwili relaksu, w celu rozluźnienia grup mięśniowych spiętych i obolałych po wyczerpującym treningu. Po chwili wyciszenia oraz zmówieniu przysięgi „Dojo”, wszyscy trenujący wzajemnie uścisnęli sobie dłoń i ustawili się do wspólnej fotografii.

Podopieczni Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego świetnie integrowali się z zawodnikami Szydłowieckiego Klubu Karate Kyokushin Mushin tworząc przyjemną atmosferę opartą na zaufaniu, przyjaźni i wzajemnej pomocy.

Więcej zdjęć na Facebooku