Piękne tereny morawskiego krasu z tajemniczymi jaskiniami, podziemnymi tunelami i rzekami oraz najgłębszą przepaścią w Europie Środkowej-Macochą stały się celem pierwszego dnia wycieczki. Zakwaterowanie i wyżywienie zaoferował nam sympatyczny hotelik w Senecu, letniskowej miejscowości pod Bratysławą.

Drugi i trzeci dzień to zwiedzanie stolicy Austrii Wiednia. Miasto piękne, o ciekawej historii i wspaniałych zabytkach. W „menu” zwiedzania znalazły się oczywiście najważniejsze miejsca Wiednia: budynek parlamentu, Hoffburg – zimowa rezydencja Habsburgów, wiedeńska opera, katedra św. Szczepana, Belweder, Schonbrunn – letnia rezydencja cesarska, Muzeum Techniki i Muzeum Historii Naturalnej oraz ważny dla Polaków skrawek Wiednia, którym jest Wzgórze Kahlenberg. Rozrywki i relaksu dostarczyły odwiedziny w parku Prater oraz w kompleksie handlowym Primark. Ostatni –czwarty dzień poświęcony został na zwiedzanie starego miasta w Bratysławie.

Sprzyjająca aura, szeroko rozbudowany program oraz sympatyczna atmosfera sprawiły, że dla ogromnej większości uczestników były to niezapomniane chwile.

Należy również wspomnieć, iż zainteresowanie wyjazdem było tak duże, że w dniach 31 maja – 3 czerwca druga grupa młodzieży wyjechała na identycznie zaplanowaną wycieczkę, z której relację przedstawimy już niebawem.

Więcej zdjęć na Facebooku