Drugie miejsce w tej kategorii zdobył czterokrotny triumfator imprezy – Grzegorz Żak. O III miejsce musiał zostać rozegrany dodatkowy pojedynek, w którym Jakub Czarnota pokonał Przemysława Banaczka 2-1.

Frekwencja w rywalizacji dziewcząt było dużo mniejsza i nie uczestniczyła w niej żadna zawodniczka spoza miejscowości. Pod nieobecność najbardziej utytułowanej w tej kategorii Agaty Szczepańskiej (4 kolejne zwycięstwa) Mistrzynią Sadku została ubiegłoroczna zdobywczyni drugiego miejsca Klaudia Dróżdż, uczennica klasy I Gimnazjum Publicznego nr 2 w Szydłowcu. W finale pokonała swoją starszą o dwa lata koleżankę Joannę Pietras 3-1, uczącą się w tej samej szkole. Trzecie miejsce zdobyła Weronika Żak pokonując swą młodszą siostrę Karolinę, uczennicę miejscowej szkoły podstawowej.

Impreza z roku na rok podnosi swój poziom sportowy i organizacyjny. Cieszy przede wszystkim to, że coraz więcej młodych zawodników sięga po najwyższe laury i dochodzi na coraz dalsze etapy turniejowych rozgrywek. Przykładem tego jest Mateusz Zawistowski (uczeń 3 klasy Publicznego Gimnazjum nr 2 w Szydłowcu), który znalazł się w najlepszej czwórce turnieju i został po raz drugi z rzędu najlepszym zawodnikiem w Sadku. O rok od niego młodszy Jakub Czarnota uplasował się na 3 miejscu w tej rywalizacji, a o dwa lata młodszy Przemek Banaczek zajął 4 pozycję. Wśród najlepszej dwunastki turnieju znaleźli się jeszcze: Dawid Kraska, Jakub Kobierski i Krzysztof Gwarek. Wszyscy chłopcy są absolwentami PSP w Sadku i uczęszczają obecnie do Gimnazjum nr 2 w Szydłowcu.

Nad przebiegiem turnieju czuwali: Prezes UKS ,,Olimpia” – Przemysław Łyżwa, nauczyciel wychowania fizycznego PSP w Sadku – Jarosław Cender oraz zawodnicy powołani do Kolegium Sędziowskiego: Grzegorz Żak, Grzegorz Tamioła, Dariusz Bukalski, Mateusz Zawistowski i Klaudia Dróżdż.

Nagrody dla najlepszych zawodników turnieju ufundował Radny Miasta Szydłowca – P. Tadeusz Rut, natomiast dla najlepszych graczy z Sadku nagrody ufundowała Dyrektor PSP w Sadku – P. mgr Jolanta Kozłowska. Sponsorami X Mistrzostw Sadku w tenisie stołowym byli także: – Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „WUJEK” sc, Cezary Słoń, Grzegorz Wójcik; – Hurtownia Wędlin i Drobiu „VICO”, mgr Katarzyna Serdak; – „PIEKARNIA WOŹNIAK”, Marek Woźniak; – Sklep ogólnospożywczy „GROSZEK”, K. i K. Kaminik Sp. J.

Organizatorzy w imieniu własnym i zawodników biorących udział w imprezie składają serdeczne podziękowania sponsorom i fundatorom nagród.

FINAŁ: TAMIOŁA GRZEGORZ – BUKALSKI DARIUSZ 3-2

Klasyfikacja medalowa turnieju: Tamioła Grzegorz, Bukalski Dariusz, Tamioła Damian

Klasyfikacja medalowa Mistrzostw Sadku: Zawistowski Mateusz, Żak Grzegorz, Czarnota Jakub

Wyniki turnieju w kategorii kobiet:

Półfinały

Dróżdż Klaudia – Żak Karolina 3-1

Pietras Joanna – Żak Weronika 3-2

Żak Weronika – Żak Karolina 3-0

FINAŁ: DRÓŻDŻ KLAUDIA – PIETRAS JOANNA 3-1

Klasyfikacja medalowa turnieju i Mistrzostw Sadku: Dróżdż Klaudia, Pietras Joanna, Żak Weronika

MEDALIŚCI MISTRZOSTW SADKU W TENISIE STOŁOWYM

I – 2005 1. KISIEL ŁUKASZ 1. DZIK MARTA 2. ŻAK GRZEGORZ 2. GOLIŃSKA MARZENA 3. KISIEL KAMIL 3. ZUGAJ PAULINA

II – 2006 1. MARKIEWICZ ROMAN 1. ZUGAJ PAULINA 2. ŻAK GRZEGORZ 2. ŚLIFIERCZYK ANITA 3. KISIEL ŁUKASZ 3. GOLIŃSKA MARZENA

III – 2007 – (otwarte MS) 1. UCIŃSKI RAFAŁ 1. OBARA AGATA 2. TAMIOŁA GRZEGORZ 2. ŚLIFIERCZYK ANITA 3. BUKALSKI DARIUSZ 3. ZUGAJ PAULINA Tytuł ,,MISTRZA SADKU” zdobyli: KISIEL ŁUKASZ i ZUGAJ PAULINA

IV – 2008 1. ŻAK GRZEGORZ 1. ZUGAJ PAULINA 2. KISIEL KAMIL 2. ŚLIFIERCZYK ANITA 3. KISIEL ŁUKASZ 3. GOLIŃSKA MARZENA

V – 2009 1. GRZEGORZ ŻAK 1. MARZENA GOLIŃSKA 2. ŁUKASZ KISIEL 2. AGATA SZCZEPAŃSKA 3. KAMIL KISIEL 3. PAULINA ZUGAJ

VI – 2010 1. GRZEGORZ ŻAK 1. AGATA SZCZEPAŃSKA 2. ANDRZEJ SROKA 2. MARZENA GOLIŃSKA 3. KAMIL KISIEL 3. PAULINA ZUGAJ

VII – 2011 – (otwarte MS) 1. MAREK ZDZIECH 1. AGATA SZCZEPAŃSKA 2. ANDRZEJ SROKA 2. PAULINA NAWROCKA 3. GRZEGORZ ŻAK 3. MARZENA GOLIŃSKA Tytuł ,,MISTRZA SADKU” zdobyli: ANDRZEJ SROKA i AGATA SZCZEPAŃSKA

VIII – 2012 1. GRZEGORZ ŻAK 1. AGATA SZCZEPAŃSKA 2. ANDRZEJ SROKA 2. WERONIKA ŻAK 3. MATEUSZ CZUBAK 3. KAROLINA ŻAK

IX – 2013 1. MATEUSZ ZAWISTOWSKI 1. AGATA SZCZEPAŃSKA 2. TOMASZ RUZIK 2. KLAUDIA DRÓŻDŻ 3. GRZEGORZ ŻAK 3. WERONIKA STEFAŃSKA

X-2014 – (otwarte MS) GRZEGORZ TAMIOŁA 1. KLAUDIA DRÓŻDŻ DARIUSZ BUKALSKI 2. JOANNA PIETRAS DAMIAN TAMIOŁA 3. WERONIKA ŻAK Tytuł ,,MISTRZA SADKU” zdobyli: MATEUSZ ZAWISTOWSKI i KLAUDIA DRÓŻDŻ