Nasz zawodnik zajął dobre 9 miejsce, uzyskując 4,5 pkt. (z 7 ) za 4 zwycięstwa, 1 remis, przy 2 porażkach na szachownicy. Za zajęte miejsce zdobył znaczną ilości 22 pkt. do klasyfikacji ogólnej Grand-Prix. W turnieju startowało łącznie 24 zawodników : z Bliżyna, Skarżyska Kam., Kielc, Stąporkowa i wymieniony nasz zawodnik, w tym 7 juniorów. Podium przedstawiało się następująco: 1. Łukasz Łukomski (Bliżyn) – 7 pkt., 2. Krzysztof Łyżwa (Bliżyn) – 7 pkt., 3. Krzysztof Kabała (Skarżysko Kość.) – 6 pkt. Najlepszym juniorem turnieju był Łukasz Szymańczyk z Kielc (5 pkt.), który otrzymał nagrodę od „Wieży” Szydłowiec. Marian Frąk to wicemistrz Szydłowca z 2009 r. oraz wicemistrz klubu „Wieża” Szydłowiec.

Wcześniej 13 grudnia 2015 r. zakończono w Bliżynie cykl turniejów Grand-Prix za 2015 r. Zwyciężył Łukasz Łukomski z Bliżyna – 207 pkt., 2 miejsce – Zdzisław Socha ze Stąporkowa – 174 pkt., 3 miejsce – Mariusz Cichocki ze Skarżyska Kam. – 162 pkt. Szydłowieccy zawodnicy nie byli klasyfikowani, ponieważ nie spełnili wymogu udziału w co najmniej 6 turniejach z 9, które się odbyły. Najbliżej do sklasyfikowania miał nasz junior Cezary Żak z Sadku, który grał w 5 turniejach, uzyskując w sumie 109 pkt. W turniejach z naszych zawodników grali jeszcze.: Marian Frąk- 4 starty i 83 pkt., Oskar Żak – 4 starty i 81 pkt., Dariusz Żurek – 3 starty i 67 pkt., Grzegorz Żak – 4 starty, 66 pkt. i Karolina Żak – 3 starty i 42 pkt.

Natomiast 14 stycznia 2016 r. podczas treningu zawodników sekcji szachowej UKS Korona Szydłowiec, w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Szydłowcu, nagrodzono uczestników świątecznego turnieju w szachach błyskawicznych. Nagrody z Urzędu Miejskiego w Szydłowcu otrzymali młodzi szachiści: Dominik Kulik ( 1 miejsce), Michał Orlicki (2 miejsce), Filip Tomczyk (3 miejsce) i Dawid Woźniak (4 miejsce). Nagrody wręczyli wicedyrektor szkoły Urszula Bugaj i trener Marian Frąk. Tego dnia również przyjęto do sekcji szachowej nowego zawodnika, a jest nim Piotr Nowocień. Sekcja aktualnie liczy 16 zawodników, którzy systematycznie trenują . Treningi w wymienionej szkole każdego tygodnia w czwartki od godz. 15.30.

Problemista szachowy Marian Frąk z Szydłowca, który w ostatnich latach odniósł sukcesy w konkursach międzynarodowych na kompozycje szachowe uzyskując I kategorię w tej dziedzinie sztuki szachowej, zakończył udział w konkursie Polskiego Związku Szachowego na kompozycje za 2015 r. imponującym wynikiem. W konkursie znalazło się aż 30 jego kompozycji, co stanowiło 13% wszystkich zakwalifikowanych do konkursu zadań szachowych. Biorą w nim udział kompozytorzy szachowi z około 30 państw. Aktualnie kompozycje otrzymali sędziowie konkursu, którzy pracują nad wydaniem werdyktów. Jeśli kilka kompozycji Mariana Frąka otrzyma nagrody, bądź wyróżnienia może on niebawem uzyskać tytuł szachowy kandydata na mistrza krajowego w kompozycji.

W marcu 2016 r. klub szachowy „Wieża” Szydłowiec zamierza przeprowadzić turniej szachowy w randze Mistrzostw Szydłowca oldboyów (zawodnicy w wieku 60 lat i więcej) Udział w nim weźmie co najmniej 8 szydłowieckich zawodników, którzy posiadają w większości wysoką II kategorię. Zwycięzcy oprócz tytułów otrzymają cenne nagrody.

Informuje: Michał Kojara – sekretarz „Wieży” Szydłowiec