Ponadto odbył się wojewódzki finał piłki siatkowej kobiet i mężczyzn. Zawody odbywały się w nowoczesnej, pięknej hali sportowej.

W drużynie Bliżyna zagrali szydłowieccy zawodnicy: Marian Frąk i rodzina Żaków Grzegorz, Oskar, Cezary i Karolina (miasto i gmina Szydłowiec), Dariusz Żurek- mistrz powiatu szydłowieckiego w szachach (gm. Chlewiska) i Sławomir Bednarczyk (gm. Jastrząb). Najlepiej z naszych zawodników spisał się w turnieju szachowym mężczyzn Dariusz Żurek, który stanął na podium zajmując 3 miejsce, a dodać należy, że w turnieju tym grała imponująca liczba 32 zawodników. W tym samym turnieju szydłowiecki junior Cezary Żak (gimnazjalista PG nr 2 w Szydłowcu) uplasował się na 13 miejscu. Równie dobrze spisali się nasi szydłowieccy warcabiści: Sławomir Bednarczyk w turnieju warcabowym zajął wysokie 4 miejsce, a Marian Frąk był w tym turnieju na 5 miejscu. Grało w nim łącznie 20 zawodników, w tym wysokiej klasy jak Patryk Popielarz b. mistrz Polski w warcabach. Dla drużyny punktowali zawodnicy, którzy znajdowali się wśród 8 najlepszych turnieju w każdej dyscyplinie. Warcabiści drużyny Bliżyna zajęli 1 miejsce, pokonując w ilości uzyskanych punktów wszystkie występujące drużyny, a szachiści (ekipa męska) zajęli 2 miejsce. Walnie do tych sukcesów przyczynili się wymienieni wyżej szydłowieccy zawodnicy, dorównując poziomem do najlepszych. Dodać należy, że warcabiści zdobyli do ogólnej klasyfikacji 35 pkt., a szachiści 22 pkt. Szkoda, że nie udało się odnieść sukcesów w tenisie stołowym, gdzie grali Żakowie.

Drużyna z Bliżyna (z udziałem naszych zawodników) zdobyła w ogólnej klasyfikacji zawodów łącznie 57 pkt. Dało to gminie Bliżyn 2 miejsce w klasyfikacji gmin woj. świętokrzyskiego, a dla powiatu skarżyskiego, który reprezentowali zawodnicy bliżyńscy również 2 miejsce wśród powiatów świętokrzyskiego. To dobry wynik – taki sam jak w latach ubiegłych, choć drużyna „po cichu” liczyła, że może uda się zająć 1 miejsce.

Nasi zawodnicy od wielu lat przyjaźnią się z działaczami i zawodnikami LZS „Kordian” Bliżyn, a gminy Bliżyn i Szydłowiec to dwie sąsiednie też zaprzyjaźnione ze sobą gminy. Wspólny występ (zagranie na rzecz Bliżyna) to też wyraz przyjaźni. Ponadto nasi zawodnicy mogli zmierzyć się z dobrymi konkurentami i jak widać nie ustępowali najlepszym. Z zawodów przywieziono medale, pamiątkowe dyplomy i 5 pucharów.

informuje: Zarząd KSz. „Wieża” Szydłowiec