Zajęcia prowadzone były przez Sensei Roberta Wyciszkiewicza 3 Dan – głównego instruktora Szydłowieckiego Klubu Karate MUSHIN.

Również w listopadzie kadra zawodnicza MUSHIN Szydłowiec reprezentowała Polskę w Międzynarodowym Turnieju Karate w Danii, skąd szydłowieccy karatecy przywieźli ogółem 6 pucharów zajmując w poszczególnych kategoriach 2 pierwsze, 2 drugie i 2 trzecie miejsca.

W grudniu 2012r. odbyło się w Szydłowcu I Międzynarodowe Seminarium Szkoleniowe Karate Kyokushin Matsushima z integralnym modułem Otwartych Warsztatów Samoobrony, które organizowaliśmy we współpracy z Powiatem Szydłowieckim, Gminą Szydłowiec, Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Szydłowcu, Zespołem Szkół im. KOP w Szydłowcu oraz Zespołem Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu, a nad którym Patronat Honorowy objęli : Wojewoda Mazowiecki – Jacek Kozłowski, Mazowiecki Wojewódzki Komendant Policji – mł. insp. Rafał Batkowski, Starosta Szydłowiecki – Włodzimierz Górlicki oraz Burmistrz Szydłowca – Andrzej Jarzyński.

Już w styczniu bieżącego roku szydłowieccy karatecy wystartowali w Międzynarodowym Turnieju Karate Polish Open Shinkyokushin CARPATHIA CUP 2013 w Rzeszowie, zdobywając kolejne 2 puchary – kontynuuje prezes Dobrzański.

W różnorodnych zajęciach w ramach VIII Zimowej Akademii Karate Kyokushin realizowanych w okresie ferii zimowych na przełomie stycznia i lutego 2013r., udział wzięło łącznie ponad czterdzieścioro dzieci i młodzieży, to znaczy ponad dwukrotnie więcej niż zakładaliśmy.

Należy podkreślić, że tegoroczna organizacja zimowego wypoczynku dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Szydłowiec to wynik współpracy z Gminą Szydłowiec w ramach realizacji zadania publicznego, ze wsparciem z środków publicznych w proporcji : 31,1 % środki Gminy Szydłowiec – 69,9 % wkład Stowarzyszenia MUSHIN.

Warto przypomnieć, że wszyscy członkowie Stowarzyszenia MUSHIN wykonują swoją pracę społecznie.

Ogromne zainteresowanie ofertą organizowanych przez nas zajęć sprawiło, że w tym roku nie poprzestaliśmy jedynie na okresie ferii zimowych.

Wyjazdy na narty i snowboard połączone z nauką jazdy pod okiem wykwalifikowanych instruktorów narciarskich, wycieczki, treningi karate z modułem samoobrony, wyjazdy na basen i do aquaparku – to jedynie część zrealizowanych tej zimy przedsięwzięć wpisujących się w szeroko pojęte określenie aktywnego wypoczynku w ramach pozalekcyjnych zajęć rekreacyjno-sportowych.

A to wszystko obok stałego procesu szkolenia sportowego w ramach działalności Szydłowieckiego Klubu Karate Kyokushin MUSHIN – dodaje prezes Dobrzański.

Na przełomie stycznia i lutego dodatkowo rozpoczęliśmy realizację zajęć Karate Kyokushin i samoobrony w ramach lekcji WF klas mundurowych Zespołu Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu, jako efekt współpracy z Powiatem Szydłowieckim.

Koniec zimy uwieńczyliśmy w marcu udanym startem w Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin WARSAW OPEN 2013, gdzie nasi zawodnicy zdobyli kolejnych 6 cennych trofeów.

Bardzo cieszą liczne sukcesy Szydłowieckiego Klubu Karate Kyokushin MUSHIN, a słowa uznania należą się nie tylko zawodnikom ale i ich trenerom – Sensei Robertowi Wyciszkiewiczowi i Sempai Mariuszowi Szymkiewiczowi, dzięki którym szydłowieccy karatecy to „marka” znana i doceniana nawet poza granicami naszego kraju.

{phocagallery view=category|categoryid=175|limitstart=0|limitcount=18|imageordering=5}