W najbliższy weekend piłkarskie drużyny z terenu powiatu szydłowieckiego rozegrają kolejne spotkania w ramach radomskich rozgrywek ligowych.

Poprzednia kolejka udana była tylko dla Szydłowianki Szydłowiec. Drużyna ze stolicy powiatu jako jedyna wygrała swój ligowy mecz, pokonując na własnym boisku Proch Pionki, aż 4:0.

Pozostałe drużyny przegrały swoje spotkania. W wielu przypadkach bardzo wysoko. W Klasie Okręgowej wyższość Pilicy Nowe Miasto musiała uznać na własnym boisku Oronka Orońsko, która przegrała 1:2. W Klasie A swoje mecze przegrały wszystkie nasze drużyny. Gryfia Mirów u siebie 0:3 z Gracją Tczów, KS Jastrząb na wyjeździe przegrał aż 8:0 z Zawiszą Sienno, a Postęp Łaziska (również na wyjeździe) przegrał 3:1 z Wisłą Solec. W grupie III radomskiej Klasy B nadal najgorszą drużyną jest Hubal Chlewiska, który w ostatni weekend przegrał na własnym boisku z Powałą Taczów, aż 7:0.

Sytuacje szydłowieckich drużyn w ligowych tabelach nie są najlepsze. Żadna z naszych drużyn nie znajduje się w czołówce, niektóre niebezpiecznie plasują się nawet w okolicach stref spadkowych.

Najbliższy weekend to kolejna okazja na poprawę swoich punktowych osiągnięć. Poniżej pełen zestaw meczów drużyn z powiatu szydłowieckiego:

Klasa Okręgowa

Jodła Jedlnia Letnisko – Oronka Orońsko/ sobota 16 października – godzina 10.00

Polonia Iłża – Szydłowianka Szydłowiec/ sobota 16 października – godzina 12.00

Klasa A 

Królewscy Jedlnia – Gryfia Mirów/ sobota 16 października – godzina 11.00

KS Jastrząb – Energia II Kozienice/ sobota 16 października – godzina 15.00

Postęp Łaziska – Iskra Gózd/ niedziela 17 października – godzina 16.00

Klasa B

Hubal Chlewiska pauzuje w najbliższej kolejce