Trwają przygotowania do III Szydłowieckiego Rajdu dla Niepodległej, zapoczątkowanego w 2018 roku z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dwie poprzednie edycje przyciągały na trasę wielu miłośników jazdy rowerem.

W tym roku z racji epidemii koronawirusa organizacja rajdu stanęła pod znakiem zapytania, ale organizatorzy ostatecznie zdecydowali się na trzecią edycję.

Tegoroczny Rajd dla Niepodległej odbędzie się w sobotę 3 października.

Organizatorzy przygotowali dwie trasy, krótszą i dłuższą. Pierwsza na 60 kilometrów dla mniej zaawansowanych rowerzystów i rodzin, oraz druga na 100 kilometrów dla zaprawionych w bojach rowerzystów i wytrwałych. Na starcie każdy uczestnik otrzyma mapę trasy rajdu.

Start zaplanowany jest na godzinę 9.00 w centralnym miejscu Szydłowca czyli na Rynku Wielkim. Zakończenie Rajdu dla Niepodległej jak zwykle na dziedzińcu szydłowieckiego zamku, gdzie każdy uczestnik otrzyma medal i dyplom. Każdy z uczestników zobowiązany będzie podpisać stosowne oświadczenie i dokonać wpłaty 10 zł.

Zgłoszenia będą przyjmowane do dnia 2 października  2020 roku w Biurze Rajdu, Rynek Wielki 18, Szydłowiec oraz pod numerami telefonów:
608 498 515, 602 265 784, 606 316 381 i 509 642 501

Można również wysłać maila na adres rowerowyszydlowiec@wp.pl
(należy podać imię, nazwisko, adres, telefon kontaktowy) lub klikając – [TUTAJ – ZAPISY NA RAJD]

Serdecznie zapraszamy do udziału w trzeciej edycji Rajdu dla Niepodległej!

Organizatorami wydarzenia są: BIKE TEAM – Szydłowieckie Towarzystwo Sportowe, Stowarzyszenie Wspólnota Ziemi Szydłowieckiej, Stowarzyszenie Aktywny Szydłowiec.

Impreza odbywa się pod patronatem medialnym portalu „Nasz Szydłowiec”

Więcej informacji, regulamin itp. – TUTAJ