W dniach 11, 12, 13 lipca 2019r.  już po raz piąty organizowany będzie wyjazd na Ogólnopolską Pielgrzymkę Rowerową na Jasną Górę. Pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. 

Start 11 lipca o godzinie 7.30. Pielgrzymka rozpoczyna się Mszą Świętą w kościele św. Zygmunta, a następnie uczestnicy udają się rowerami w trasę.

W miejscowości Włoszczowa planowana jest przerwa obiadowa, a następnie zakończenie pierwszego dnia pielgrzymki w miejscowości Czarnca. Tam też zaplanowany jest nocleg. Ciekawostką jest fakt, że w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Floriana znajduje się sarkofag hetmana koronnego Stefana Czarnieckiego.

12 lipca w godzinach porannych wyjazd i przejazd bezpośrednio do Częstochowy, gdzie zaplanowany jest nocleg. O godzinie 19.30 spotkanie formacyjne w sali św. Józefa przy klasztorze, które poprowadzi ksiądz biskup Rudolf Pieskala. O godzinie 21.00 spotkanie w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej – Apel Jasnogórski.

Planujemy przerwę na obiad w miejscowości Włoszczowa, a następnie zakończenie pierwszego dnia pielgrzymki w miejscowości Czarnca. W kościele parafialnym pod wezwaniem św Floriana znajduje się sarkofag hetmana koronnego Stefana Czarnieckiego. W Czarncy planowany jest nocleg.

13 lipca 2019r. ze względu na remont Archikatedry Św. Rodziny w Częstochowie w tym roku wyjątkowo kolumna wszystkich pielgrzymek, będzie formowana na początku Alei Najświętszej Maryi Panny (od Placu Daszyńskiego).  

 10.00 – Wyjazd
    * przejazd Aleją Najświętszej Maryi Panny
    * powitanie grup rowerowych na Wałach Jasnogórskich
11.00  – Szczyt Jasnogórski
   * przywitanie pielgrzymów przez Ojca Paulina
11.30 – Msza Święta
13.15 –  przejście pielgrzymów przed obraz Matki Bożej

 

Pielgrzymka ODPŁATNA: około 100zł (dokładna kwota uzależniona od ilości uczestników)

Opłata zawiera: ubezpieczenie, noclegi, transport bagaży i rowerów oraz transport powrotny osób, koszula z nadrukiem.

Kilka dni przed wyjazdem planowane jest spotkanie organizacyjne.

Zapisy:
– Rynek Wielki 18
– wypełnienie formularza –> [KLIKNIJ]
– lub poprzez stronę –> [KLIKNIJ]