Po dwóch latach nieobecności, do kalendarza imprez powracają Szydłowieckie Zygmunty, czyli coroczne święto miasta obchodzone w dniach 2-3 maja. Podobnie jak w latach ubiegłych Urząd Miejski przygotował ofertę na majówkę dla mieszkańców i turystów, którzy długi weekend spędzą w Szydłowcu.

2 maja na zygmuntowej scenie usłyszymy występy Miejskiej Orkiestry Dętej, rockowego zespołu Katoga oraz szydłowieckiej kapeli „Krata Piwa” w składzie: Łukasz Tyrcz, Paweł Sasal, Jacek Bucki, Darek Bernatek i Bartek Kapturski.

Gwiazdą tegorocznych Zygmuntów będzie popularny zespół MESAJAH.

Tradycyjnie odbędzie się również Bieg Zygmuntów oraz wspólne, pamiątkowe zdjęcie Panów o imieniu „Zygmunt”.

Drugiego dnia Zygmuntów odbędzie się I Festiwal Retro Rowerów – wszystkich pasjonatów dwóch kół zapraszamy na rynek, nie tylko do podziwiania, ale również do wspólnej zabawy. Oczywiście zachęcamy do przybycia tego dnia na swoim rowerze – niekoniecznie zabytkowym.

Nie zabraknie występu naszych energicznych seniorów, których reprezentować będzie zespół „Fantazja”. Pod ratuszem pojawią się także motocykliści z grupy „Moto-Szydłowiec”.

3 maja zapraszamy również na uroczystości patriotyczne z okazji 231. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 maja, które odbędą się przy Pomniku Tadeusza Kościuszki.

Serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnego świętowania. Do zobaczenia!