Burmistrz Szydłowca oraz Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek serdecznie zapraszają do udziału w wydarzeniu HUCZNY POCZĄTEK WAKACJI – WIANKI 2023!

Tegoroczne WIANKI tradycyjnie rozpoczną się koncertem Miejskiej Orkiestry Dętej, która także w tym roku wystąpi na naszej świętojańskiej scenie /występ orkiestry o godz. 20:00/.

O godz. 21:00 zapraszamy na koncert gościa specjalnego WIANKÓW 2023 – będzie nim zespół KARCZMARZE. Zespół wykonuje szeroko pojętą muzykę pogranicza. W ich wykonaniu usłyszymy melodie polskie, ukraińskie, słowackie, węgierskie, bałkańskie oraz żydowskie. Karczmarze od początku swojej działalności dali ponad 600 koncertów zarówno w Polsce jak i poza jej granicami, m.in. koncertowali wielokrotnie w Niemczech, we Francji, Włoszech, Holandii, Belgii, Luksemburgu, Rumunii, Litwie oraz na Ukrainie i na Węgrzech. Uczestniczyli w prestiżowych targach Expo w Mediolanie i na święcie wina w Tokaju (2015r.).

Na zakończenie szydłowieckiego świętowania Nocy Kupały Teatr „U Radziwiłła” i Grupa Ogniowa AWARIA z Radomia przygotowali widowisko plenerowe, które w tym roku nosi tytuł „NOCY SOBÓTKOWA”. Widowisko rozpocznie się o godz. 22:00 i  będzie można je oglądać z przeciwległego brzegu fosy. 

W godz. 19:00-21:00 prawdziwa atrakcja dla młodszych i starszych – nad zamkową fosę przyleci rower wodny ŁABĘDŹ, którym (w towarzystwie ratownika) będzie można popływać wokół szydłowieckiego Zamku.

Ramowy program:

19:00-21:00 – pływanie Łabędziem po fosie

20:00  – koncert Miejskiej Orkiestry Dętej w Szydłowcu

21:00 – koncert zespołu KARCZMARZE

22:00 – widowisko plenerowe NOCY SOBÓTKOWA w wykonaniu Teatru „U Radziwiłła” oraz Grupy ogniowej AWARIA

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/3GdpnLk66

W przypadku złych warunków pogodowych uniemożliwiających realizację wydarzenia w formie plenerowej koncert Miejskiej Orkiestry Dętej oraz widowisko plenerowe odbędą się w innym terminie, a koncert zespołu KARCZMARZE zostanie przeniesiony do Sali Kameralnej Szydłowieckiego Centrum Kultury – Zamek.

Zadanie dofinansowano ze środków Gminy Szydłowiec w ramach zadania pn. „Organizacja różnych form wypoczynku w okresie ferii letnich dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Szydłowiec, w tym z rodzin dysfunkcyjnych”.