W środę 11 grudnia 2019 roku odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej im. Biskupa Jana Chrapka w Majdowie,  IV Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi”.

Konkurs dedykowany jest tym, którzy uwielbiają śpiewać. Jest organizowany, aby kultywować piękną polską tradycję i symbolicznie rozpocząć okres radosnego świętowania w Gminie Szydłowiec.

Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Tym razem udział wzięło w nim: 23 solistów i 9 zespołów. Łącznie zaprezentowało się na scenie 45 wykonawców, których oceniało jury w składzie: przewodnicząca Barbara Gadowska, członkowie: Dorota Nowak, Arkadiusz Sokołowski, Magdalena Nowacka i Ilona Mamla.

Laureaci w kategorii zespół :

I miejsce: PSP im. Jana Pawła II w Szydłowcu w składzie: Maja Ołub, Natalia Stikowska, Weronika Ceglińska oraz Jakub Tarabasz.

II miejsce: PSP im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu w składzie: Wiktoria Dziwirek, Paulina Buczek, Wojciech Senderek oraz Dawid Wojcieszek.

III miejsce: PSP im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu w składzie: Nikola Ubysz i Julia Pobideł

Wyróżnienia :

PSP im. Jana Chrapka w Majdowie w składzie: Maria Karpeta i Nikola Karpeta, PSP im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu w składzie: Sara Augustyniak, Lara Zaręba, Zofia Nowacka i Aleksandra Kiljanek.

Laureaci w kategorii solista :

I miejsce – Aleksandra Kiljanek PSP im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu

II miejsce – Julia Dąbrowa PSP im. Jana Chrapka w Majdowie

III miejsce – Natalia Sitkowska PSP im. Jana Pawła II w Szydłowcu

Wyróżnienia :
Łucja Jakubczyk – PSP im. Jana Chrapka w Majdowie

Nikola Mamla- PSP im. Jana Chrapka w Majdowie

Jakub Tarabasz – PSP im. Jana Pawła II w Szydłowcu

Karolina Buczek – PSP im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu

Sonia Łyżwa – PSP im. Jana Pawła II w Szydłowcu

Agata Florczyk- PSP im. Jana Pawła II Szydłowcu
Sponsorami nagród konkursu byli: Dorota Jakubczyk i Arkadiusz Sokołowski – radni Rady Miejskiej, Łukasz Szcześniak – radny Rady Powiatu, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii w Szydłowcu, Dariusz Mamla – sołtys wsi Ciechostowice, Łukasz Adamczyk – sołtys wsi Łazy, Rada Rodziców PSP im. Biskupa Jana Chrapka w Majdowie.

Składamy gratulacje organizatorom i wszystkim wykonawcom!