W sobotę 27 maja zaprosili mieszkańców Szydłowca do sali sportowej szydłowieckiego liceum im. Henryka Sienkiewicza. Sala wypełniła się praktycznie po brzegi, a wszyscy, którzy przyszli zobaczyć metamorfozy uczestników raczej wrócili do domów zadowoleni. Świadczyć mogą o tym gorące oklaski i wrzawa po każdym występie. 

Jako pierwszy na scenie pojawił się znany w Szydłowcu muzyk czyli Tomasz Kraska, który wcieli się w rolę Dody w piosence „Dżaga”. Tomasz w długich blond włosach i krótkiej miniówce zrobił na publiczności ogromne wrażenie. 

Następnie atmosfera trochę się uspokoiła, ponieważ na scenie pojawiła się Karolina Pietras – Berus z Miejskiej Orkiestry Dętej, która wykonała piękny utwór Adele pt. „Someone Like You”. Na twarzach słuchających dało się zauważyć zamyślenie. 

Po tym melancholijnym występie przyszedł czas na trochę rock’n’rolla w wykonaniu Artura Myślińskiego, nauczyciela języka angielskiego w ZS im. Jana Pawła II. Artur wykonał utwór z repertuaru grupy Queen, wcielił się w rolę Freddiego Mercuryego i zaśpiewał hit „Crazy Little Thing Called Love”. Ten wykon podobał się publiczności tak bardzo, że na scenie lądowały części damskiej garderoby. 

Po tym energetycznym występie na scenie pojawiła się Krystyna Hanc i przeniosła wszystkich do czasów międzywojennych. Dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika wykonała wielki hit tamtych lat czyli „Miłość Ci wszystko wybaczy” Hanki Ordonówny. Było wszystko, klimat, strój i blask. 

Na zakończenie sobotniego show na scenie pojawił się Marcin Banaszczyk, redaktor portalu Nasz Szydłowiec. Wcielił się w postać Danuty Rinn i wykonał utwór „Kto ma tyle wdzięku co ja”. Humorystyczne podejście do tematu udzieliło się również publiczności, która od wejścia Marcina na scenę zaniosła się mamy wrażenie szczerym śmiechem. 

Jury nie kryło zachwytu nad każdym uczestnikiem, jednym głosem twierdząc, że każdy dał z siebie wszystko i pokazał to co najlepsze. W swojej punktacji najwyżej ocenili jednak Tomasza Kraskę. Uczestnicy również przyznawali swoje punkty, ale jak się ostatecznie okazało, każdy dał swoje punkty koledze czy koleżance obok i jednocześnie każdy uzyskał jakieś punkty. Głównym wyznacznikiem miałobyć jednak głosowanie publiczności, która głosowała poprzez wrzucanie pieniędzy do puszek danego uczestnika. Ten, który uzbierał najwyższą kwotę w połączeniu z punktami jury i kolegów wygrywał. 

Jak ostatecznie ogłosił Przemysław Duda prezes fundacji Strefa JP2 zwycięzcą okazał się Marcin Banaszczyk, redaktor portalu Nasz Szydłowiec, który uzbierał największą ilość punktów. W nagrodę otrzymał weekend z osobą towarzyszącą w Zakopanem. Nie zabrakło fanfar, konfetti, uścisków i gratulacji, a na zakończenie wszyscy uczestnicy razem wykonali „Kto ma tyle wdzięku co ja”. 

Fundacja Strefa JP2 na działania charytatywane uzbierała tamtego wieczora 3 126,8 złotych. 

Skład jurorski tworzyli: Agnieszka Sobutka Klepaczewska z Szydłowieckiego Centrum Kultury „Zamek”, Anna Wilkiewicz z Pracowni Muzycznej „Piano”, Zbigniew Matla organista z kościoła św. Zygmunta w Szydłowcu oraz Gabriel Adamczyk znany jako DJ Gabriel. 

Na zakończenie warto wspomnieć, że uczestników show wokalnie przygotowała Barbara Gadowska, a za stroje odpowiadała Agnieszka Banaszczyk i członkowie Strefy JP2. 

W przerwach pomiędzy występami gwiazd swoje talenty prezentowali uczniowie Pracowni Muzycznej „Piano”

W internecie pojawiają się już zapytania o kolejną edycję. Z tego co wiemy Strefa JP2 planuje, a nam pozostaje czekać z niecierpliwością. 

VIDEOrelacja 

Fotoreportaż portalu Nasz Szydłowiec

Fotoreportaż Moniki Szymkiewicz