11 stycznia uczniowie klas pierwszych i drugich Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu zaprezentowali swoje talenty recytatorskie i wokalne w niezwykle wzruszającym koncercie noworocznym pod hasłem „Zima swe uroki ma”.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością: Jadwiga Kopycka- Pełnomocnik ds. Społecznych i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi, reprezentująca na uroczystości Burmistrza Szydłowca, Marek Artur Koniarczyk –
Przewodniczący Rady Miejskiej w Szydłowcu, Józef Jarosiński – Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Szydłowcu oraz Aneta Cieloch- Przewodnicząca Rady Rodziców.

W pięknej zimowej scenerii dzieci recytowały wiersze o tematyce zimowej, świątecznej i noworocznej, śpiewały piosenki, pastorałki, pląsały wokół udekorowanej choinki. Wspominały również wydarzenia z minionego roku.

Dziewczynki wystąpiły w przepięknym tańcu aniołów i tańcu „sprzątańcu”. Koncert dedykowany był rodzicom, zaproszonym gościom, a w szczególności Babciom i Dziadkom z okazji ich święta, zbliżającego się wielkimi krokami. Dyrektor Szkoły- Krzysztof Ubysz oraz zaproszeni goście złożyli wszystkim obecnym w auli piękne noworoczne życzenia, a Babciom i Dziadkom specjalne życzenia – wielu lat życia w zdrowiu i szczęściu, pogody ducha i zadowolenia z wnucząt. Efektownym zakończeniem koncertu były wystrzelone z rac płatki śniegu. Uroczystość została przygotowana przez wychowawców klas pierwszych i drugich: Izabelę Matygę, Renatę Nowak, Jolantę Parszewską,
Agnieszkę Mikołajczak, o nagłośnienie zadbał Tomasz Bialik.

info i foto: PSP nr 2 im. Jana Pawła II