Jeszcze do niedawna mówiło się o tym, że w podwarszawskich miejscowościach nie każdy może zamieszkać. Wysokie ceny, olbrzymie posiadłości i monopol na nieruchomości w tych okolicach przypisywano klikom i uprzywilejowanym. Czy tak w gruncie rzeczy jest? Otóż nie!’

Kto z nas nie słyszał o zawrotnych cenach domów w Milanówku czy innej podwarszawskiej miejscowości? Oczywiście – jeśli zdecydujemy się na zakup ogromnej posiadłości, będziemy musieli liczyć się z wydatkiem rzędu kilku milionów. Co jednak w sytuacji, gdy chcielibyśmy kupić wygodne i nowoczesne mieszkanie na jednym ze świeżo powstających osiedli? Wtedy możemy być pewni, że odnajdziemy swoje miejsce na świecie.

Duże zainteresowanie podwarszawskim rynkiem nieruchomości
Od pewnego czasu eksperci mówią o odżywaniu podwarszawskiego rynku nieruchomości, który robi się coraz większy i bogatszy o nowe inwestycje. Trend przeprowadzania się na obrzeża wielkich miast jest od paru lat zauważalny nie tylko wśród warszawian, ale również w innych zakątkach Polski. Jeśli jednak chodzi o kwestie stolicy – można powiedzieć, że największym zainteresowaniem cieszą się tereny południowo-zachodnie, z Pruszkowem, Nadarzynem i ich okolicami na czele.

Wśród zainteresowanych głównie ludzie młodzi i rodziny z dziećmi
Nie da się ukryć, że największy odsetek tych, którzy przeprowadzają się poza Warszawę stanowią ludzie młodzi, którzy dopiero zaczynają dorosłe życie i biorą kredyt hipoteczny, oraz rodziny z dziećmi, które szukają idealnego miejsca do prowadzenia spokojnego życia rodzinnego. Dobrze rozbudowana podstawowa infrastruktura miejscowości podwarszawskich, korzystne ceny metra kwadratowego, szybki i wygodny dojazd do centrum Warszawy, a także naturalne, zielone i przede wszystkim zdrowe otoczenie to główne powody zainteresowania tymi okolicami.

Źródło: www.walendowpark.pl

Gdzie konkretnie szukać mieszkania?
Mimo że inwestycji w okolicach Warszawy jest dość sporo, warto przeanalizować kilka z nich, by wybrać tę, która najbardziej będzie nam odpowiadała. Na uwagę zasługuje na pewno Walendów Park – zielone osiedle, które powstaje w Walendowie – miejscowości położonej w niedalekiej odległości od Nadarzyna oraz Pruszkowa. Zaletami inwestycji są przede wszystkim dobre jakościowo budynki i mieszkania, balkony oraz tarasy przy każdym lokalu, niskie ceny za metr kwadratowy (bo zaczynające się od 4600zł), a także wygodna lokalizacja, która ułatwia dojazd zarówno do Nadarzyna jak i do Warszawy.