Do przerwy w miarę wyrównane spotkanie i prowadzenie Contry tylko 1:0. W drugiej połowie Contra Team osiągnęła zdecydowaną przewagę. Prym w zespole wiedli byli piłkarze Szydłowianki Szydłowiec. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem Contry 5:0. Czyżby rodziła nam się drużyna mistrzowska? skład przemawia za Contrą, jednak gdy rządzić będą nimi nerwy jak w pierwszej kolejce to nie jedna drużyna jeszcze ich pokona.

Drugie spotkanie niedzielne to pojedynek „walkowerów” czyli Grove Street Niwy i FC Zimbabe (debiutanci). Zespół z Niw nie stawił się na swój pierwszy mecz w tym sezonie, dlatego przegrał z Nasz Szydłowiec Team walkowerem. FC Zimbabe również otrzymał trzy punkty, jak wcześniej wspomniałem CBS nie wystartuje w lidze.

Na dobrą sprawę nie wiadomo było, czego spodziewać się po obu drużynach. Grove Street straszył przed sezonem, że solidnie się wzmocni i nie będzie już czerwoną latarnią ligi. Zimbabe to skład złożony w dużej mierze z boiskowych indywidualności, gdzie każdy w praktycznie równej mierze jest na podobnym dobrym poziomie.

Jak nie trudno się domyśleć od początku inicjatywa należała po stronie Zimbabe. Pierwszy gol padł po katastrofalnym błędzie bramkarza z Niw, ale i oni kilkukrotnie zagrozili bramce Zimbabe. Na nic to się jednak nie zdało, bo drużyna Grove Street Niwy przegrała z FC Zimbabe, aż 1:8.

W drużynie FC Zimbabe gra jeden z organizatorów SZLP Artur Marszałek.

Na koszulkach drużyny widnieje napis „Amber Gold” jest to z pewnością zwrócenie uwagi na ostatnie zamieszanie .

Trzeci pojedynek to mecz pomiędzy zranionym zwierzem czyli Budkami (przegrana w pierwszej kolejce), a Olimpem Liceum który w pierwszej kolejce rozgromił 8:1 aktualnych mistrzów SZLP Starych Wariatów. Wszyscy którzy ligę obserwują spodziewali się kolejnej porażki Budek , ponieważ zespół ten po zmianie boiska na większe ( z tartanu na sztuczną trawę) nie prezentuje już swoich najważniejszych walorów.

Mimo wszystko młodzi licealiści, chyba poczuli się zbyt mocni po ogromnym sukcesie z pierwszej kolejki. Od początku spotkania nie mieli pomysłu na sforsowanie defensywy przeciwnika. Budki przez całe spotkanie nie dały się przepchnąć pokazując swoją zdecydowanie większą siłę. Doszła do tego znakomita dyspozycja najlepszego bramkarza poprzedniego sezonu Sławomira Dąbrowy z Budek i mecz zakończył się wynikiem 4:1 na korzyść drużyny Budki Szatan.

Ostatnim meczem rozegranym w drugiej kolejce był pojedynek pomiędzy FC Format, a grającymi swój pierwszy oficjalny mecz zawodnikami z drużyny reprezentując portal www.naszszydlowiec.pl Nasz Szydłowiec Team. Trudno opisywać mecze w których samemu bierze się udział, ale spróbuje.

Od samego początku przewagę osiągnęła drużyna Formatu, już pierwszy strzał odbił się od słupka, kolejne na szczęście stawały się łupem bramkarza „portalowego teamu” Michała Podkowy. Ten 16-letni bramkarz to bardzo duże wzmocnienie zespołu. Dzielnie broniący się Nasz Szydłowiec Team, niestety popełnił błąd w końcówce pierwszej połowy i jeden z zawodników „zielonych” trafił do bramki.

W drugiej połowie obraz meczu nie uległ zmianie, to bardziej wybiegani i lepiej zgrani zawodnicy Formatu prowadzili grę, a Nasz Szydłowiec dzielnie stawiał im opór. Drużyna miała nawet szanse na strzelenie bramki, jednak trema związana z debiutem w lidze nie pozwoliła cieszyć się z pierwszego historycznego gola drużyny. Format dorzucił jeszcze jedną bramkę i mecz zakończył się wynikiem 0;2 na korzyść Formatu.

W moim odczuciu Nasz Szydłowiec Team nie ma się jednak czego wstydzić, poprawa gry w kilku elementach i lepsze wykończenie akcji może przynieść powodzenie.

Za tydzień Szydłowiecka Liga Piłkarska ma przerwę, ale już za 2 tygodnie znowu na szydłowieckim Orliku będzie się działo ! Zapraszamy!

Poz.DrużynaMP

1.logo FC Zimbabe – 6pkt

2.logo Contra Team – 4pkt

3.logo Format – 4pkt

4.logo Olimp Liceum – 3pkt

5.logo Budki Szatan – 3pkt

6.logo Nasz Szydłowiec Team – 3pkt

7.logo Jackpot – 3pkt

8.logo Stare Wariaty- 3pkt

9.logo CBS – 0 pkt

10.logo Grove Street Niwy – 0 pkt